fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 letných parfumov, ktoré voňajú ako slnko a opálená pokožka

Máte tip? napíšte nám mailom

Vôňa slnka, opálenej pokožky, rozohriateho vzduchu a piesku, zmrzlina a limonády. Aká je podľa vás vôňa leta? Dá sa vôbec zhmotniť?

Parfumové značky sa o to pokúšajú každú sezónu. Ako to už býva, niektoré parfumy sa stanú mimoriadne obľúbenými, iné upadnú do zabudnutia.

Každý z nich je iný, no niektoré zložky sa vo všetkých opakujú.  Zdá sa, že podľa výrobcov parfumov a nosov, ktoré ich miešajú, je esenciou leta koktail citrusovej hlavy, bielych kvetov a sladkého základu. Tu je zoznam niekoľkých zaujímavých kúskov, ktoré sa môžu stať vašimi letnými spoločníkmi.

Jil Sander Sun

Klasikou medzi letnými a slnenčnými vôňami je práve Sun. Parfum overený časom (na trh bol uvedený v roku 1989) sa otvára citrusovými tónmi, ktoré dopĺňajú pomarančové kvety, kosatec, ylang-ylang a hrejivý základ tvorí sladká vanilka, tonka a benzoin.  Hravý slnečný koktail nápadne pripomína opaľovacie mlieko. Na trhu môžete nájsť aj množstvo variácií toho parfumu, napríklad Sun Delight, Sunlight, Sunrise alebo Sun Sorbet, každá s určitou obmenou v zložení  a inými farbami flakónu.

Prečítajte si tiež:
SOS pre korunu krásy: Čo so suchými vlasmi a rozštiepenými končekmi po lete?

 

parfumy
Zdroj: fragrancex.com

Guerlain Terracotta 

Pôvodná verzia vône je z roku 1999 a bežne ju nie je možné kúpiť. Nahradilo ju modernejšie spracovanie z roku 2014. V tomto parfume sa bergamot snúbi s kokosom a kvetom tiary, ktoré sa spájajú v srdci  s jazmínom, ylang-ylangom, pomarančovým kvetom a základ dotvára pižmo a vanilka. Parfum vytvára luxusný dojem opálenej pokožky, s ktorou krásne splynie. Kokos vôni dodáva jemnosť a sladkosť.

 

parfumy
Zdroj: parfumo.net

(POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

Estée Lauder Bronze Goddesse

Ak chcete byť bohyňou na pláži alebo v rozpálenom meste, siahnite po parfume Bronze Goddesse. Osvieži vás mandarínka s bergamotom, zmyselnosť dodá magnólia, pomarančový kvet a tiara a kokos, karamel, santal, ambra v základe sa postarajú o sladkú bodku.

 

parfumy
Zdroj: fragrantica.com 

Nuxe Prodigieux Le Parfum

Značka, ktorá sa preslávila predovšetkým suchými multifunkčnými olejmi, má v ponuke aj niekoľko parfumov. Prodigieux Le Parfum sa vôňou podobá práve na spomínaný olej. Je to jemná vôňa pomarančového kvetu, bergamotu, mandarínky, pomarančov, a aby neostalo len pri citrusoch, dopĺňa ich magnólia, gardénia, vanilka a kokosové mlieko. Vôňa sa drží pri pokožke a vytvára voňavý film. Pripomína vôňu kože po opaľovaní.

Prečítajte si tiež:
Čo spôsobuje vyrážky na tvári - 6 vnútorných problémov

 

parfumy
Zdroj: parfumo.net

Dior Dune

Parfum od Diora tvoria aledehydy, begamot a mandarína, ktoré sa snúbia s kvetmi ako ľalia, pivonka, ruža, ylang-ylang, s kyselkavým liči a so santalom, ambrou, machom a pačuli v základe. Táto vôňa je na rozdiel od predchádzajúcich o niečo „komplikovanejšia“. Nie je sladká, je to drevitá vôňa, ktorá má pripomínať pieskové duny zaliate slnkom. Až po rozvoňaní a usadení na pokožke zacítite jemné a hrejivé tóny vanilky, ambry a santalu.

 

Zdroj:  https://www.youtube.com/watch?v=ZVkI-V7LGaQ

Foto: https://www.pexels.com/photo/rear-view-of-woman-standing-on-beach-307006/

https://www.google.com/searchq=jil+sander+sun&rlz=1C1LEND_enSK512SK530&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwirlazu3vDbAhUOfFAKHbh1CDUQ_AUICigB&biw=1920&bih=974#imgrc=1Rwe5aMBG4NyeM:

https://www.parfumo.net/Perfumes/Guerlain/Terracotta_Le_Parfum

https://www.fragrantica.com/perfume/Est-e-Lauder/Bronze-Goddess-Eau-Fraiche-Skinscent-2015-30170.html

https://www.parfumo.net/Perfumes/Nuxe/Prodigieux_Le_Parfum

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií