fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 letných parfumov, ktoré voňajú ako slnko a opálená pokožka

Vôňa slnka, opálenej pokožky, rozohriateho vzduchu a piesku, zmrzlina a limonády. Aká je podľa vás vôňa leta? Dá sa vôbec zhmotniť?

Parfumové značky sa o to pokúšajú každú sezónu. Ako to už býva, niektoré parfumy sa stanú mimoriadne obľúbenými, iné upadnú do zabudnutia.

Každý z nich je iný, no niektoré zložky sa vo všetkých opakujú.  Zdá sa, že podľa výrobcov parfumov a nosov, ktoré ich miešajú, je esenciou leta koktail citrusovej hlavy, bielych kvetov a sladkého základu. Tu je zoznam niekoľkých zaujímavých kúskov, ktoré sa môžu stať vašimi letnými spoločníkmi.

Jil Sander Sun

Klasikou medzi letnými a slnenčnými vôňami je práve Sun. Parfum overený časom (na trh bol uvedený v roku 1989) sa otvára citrusovými tónmi, ktoré dopĺňajú pomarančové kvety, kosatec, ylang-ylang a hrejivý základ tvorí sladká vanilka, tonka a benzoin.  Hravý slnečný koktail nápadne pripomína opaľovacie mlieko. Na trhu môžete nájsť aj množstvo variácií toho parfumu, napríklad Sun Delight, Sunlight, Sunrise alebo Sun Sorbet, každá s určitou obmenou v zložení  a inými farbami flakónu.

 

parfumy
Zdroj: fragrancex.com

Guerlain Terracotta 

Pôvodná verzia vône je z roku 1999 a bežne ju nie je možné kúpiť. Nahradilo ju modernejšie spracovanie z roku 2014. V tomto parfume sa bergamot snúbi s kokosom a kvetom tiary, ktoré sa spájajú v srdci  s jazmínom, ylang-ylangom, pomarančovým kvetom a základ dotvára pižmo a vanilka. Parfum vytvára luxusný dojem opálenej pokožky, s ktorou krásne splynie. Kokos vôni dodáva jemnosť a sladkosť.

 

parfumy
Zdroj: parfumo.net

(POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií