fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Letné počasie vyvrcholí v nedeľu. V pondelok dorazia poriadne búrky

Vysoké teploty a slnečné počasie vydržia do konca týždňa. V pondelok sa ochladí a čakajú nás aj silnejšie búrky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počasie v strednej Európe vrátane nášho územia ovplyvňuje v týchto dňoch rozsiahla tlaková výš. Jej stred sa bude počas víkendu presúvať z oblasti Poľska nad Balkánsky polostrov.

Po zadnej strane tejto tlakovej výše prúdi nad naše územie veľmi teplý vzduch. Aj z tohto dôvodu pozorujeme vysoké teploty, ktoré dosahujú aj cez +30 °C. O 16:00 bolo najteplejšie v Hurbanove, kde teplota dosiahla +32,6 °C.

Letné teploty sa očakávajú aj počas víkendu. Teploty budú dosahovať zväčša od +22 do +28 °C, na juhu Podunajskej nížiny to môže byť aj cez +30 °C.

Zmena v počasí dorazí v pondelok. Po prednej strane tlakovej níže, ktorej streda sa bude presúvať cez alpskú oblasť a Česko ďalej na sever, sa do našej oblasti od západu dostane studený front.

V pondelok počas dňa očakávame na väčšine územia spočiatku slnečné počasie, no na západe už treba počítať s veľkou oblačnosťou a zrážkami.

Počas dňa sa zrážky rozšíria aj nad stredné Slovensko a do utorku večera by malo zapršať na celom území Slovenska.

Prečítajte si tiež:
V Alpách napadlo 50 cm snehu, v Česku 10 cm snehu. Sneží aj u nás!

Zrážky budú v pondelok dopoludnia spočiatku v podobe prehánok alebo občasného dažďa. Počas dňa ale naberú na intenzite a postupne sa očakávajú aj silnejšie búrky.

Spolu so zrážkami dorazí aj ochladenie. Už v pondelok očakávame denné maximá v rozmedzí od +25 do +30 °C, na západe a na severe bude už chladnejšie, od +20 do +25 °C. V priebehu utorka sa ochladí na +19 až +24 °C, na východe bude ešte do +30 °C. Ochladenie dorazí na východ v stredu, kedy tam očakávame aj zrážky, na západnom a strednom Slovensku v stredu očakávame už krajšie počasie.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií