fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skrášľovanie Bratislavy: Dúbravčania dostanú letničky bezplatne, nie však zadarmo. Na oplátku ich doma vysadia

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislava 9. mája (TASR) – Samospráva bratislavskej Dúbravky pokračuje v skrášľovaní verejných priestranstiev aj zapojením svojich obyvateľov.  V sobotu 11. mája v dopoludňajších hodinách pre nich bude rozdávať letničky.

Tie sú naším darom Dúbravčanom a dostanú ich bezplatne. Nie však zadarmo, pretože príspevkom občanov bude vysadenie kvetov v predzáhradkách a na balkónoch,” povedal starosta mestskej časti Martin Zaťovič.

V ostatných rokoch vedenie Dúbravky systematicky sadí stromy a zakladá nové kvetinové záhony. Vlani okrem jarnej výsadby na jeseň pribudlo viac ako 130 nových stromov v 14 lokalitách. Sú to okrasné jablone, čerešne, platany, hlohy, buky, duby, ale aj cyprusovec či muchovník. Už rastú v parkoch na Pekníkovej a Fedákovej ulici, v areáli Základnej školy Nejedlého, pri detskom ihrisku Homolova aj na sídlisku na Ulici Karola Adlera.

Vlaňajšiu novinku v podobe vysadených záhonov cibuľovín v trávnatých porastoch teraz zdvojnásobili na 600 štvorcových metrov a z troch lokalít na deväť. Šafran možno obdivovať pri Harmincovej ulici, narcisy pri Kostole Ducha Svätého, tulipány pri vstupe do Dúbravky na Ulici Janka Alexyho.

Prečítajte si tiež:
Svet od včera opäť žije na ekologický dlh. Slovensko je na tom ešte horšie

Novými skrášlenými miestami sú pešia zóna na Landauovej ulici, park Družba, Nemčíkova ulica v okolí sochy, priestor pred domom kultúry a iné.

Veríme, že letničky v Dúbravke dopadnú lepšie ako tulipány v Holandsku, ktoré turisti či blogerky a influencerky udupávajú kvôli dokonalým fotkám. Buďme k prírode ohľaduplnejší.

Zdroj titulnej foto: pixabay.com, unsplash.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií