fbpx
Léto bez plastů: Česi bojujú proti PET fľašiam Despacito coverom

Léto bez plastů: Česi bojujú proti PET fľašiam Despacito coverom

Dookola sa bavíme o znečisťovaní životného prostredia, o obrovskej spotrebe ťažko rozložiteľných plastov a o tom, že ľudia nevedia sú leniví triediť odpad.

Česi sa rozhodli na túto nelichotivú skutočnosť upozorniť veľmi originálnym spôsobom. Piesňou Léto bez plastů – coverom známej “rádiovej odrhovačky” Despacito.

Na margo vzniku tohto songu sa Moje odpadky vyjadrili takto: “Niektorí tvrdia, že plastové obaly treba separovať. Niektorí tvrdia, že plastové obaly je treba zálohovať. My hovoríme: plastové obaly je treba neprodukovať! Niektorí tvrdia, že problém s plastmi musia vyriešiť zákonodarcovia, iní namietajú, že problém s plastmi musia vyriešiť firmy. My hovoríme, je to na každom z nás! Čo nebudeme kupovať, to sa nebude vyrábať. Keby nikto nekupoval balené vody, neexistovali by PET fľaše.” 

Odteraz si teda namiesto španielskeho slova môžeme spievať VY-TŘIĎ SI TO! …alebo NE-KU-PUJ TO!

Za piesňou stoja MOJE ODPADKY – kolektív mladých ľudí, ktorí nachádzajú hodnotu v odpadoch a snažia sa chrániť životné prostredie. Eko text napísal Radek Staňka, ktorý si spolu s Jiřím Nevídalom a Žanetou Jaškovou zahral hlavnú postavu v klipe.

POZRITE SI HO TU ↓↓↓

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Známy obchodný reťazec sa rozhodol vo veľkom bojovať proti plastom. Zmeny chce stihnúť už do budúceho roka
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.