fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozlúčte sa definitívne s letom: TOTO sú dôvody, prečo sa tešiť na jeseň

Máte tip? napíšte nám mailom

Leto je bezstarostným obdobím plným smiechu, radosti a zážitkov. Hoci končí, niečo krásne sa začína. Pozrite sa s nami na dôvody, pre ktoré sa treba tešiť na jeseň a inšpirujte sa.

Prechádzky medzi farebným lístím

Jeseň je spojená s lístím, ktoré je zafarbené množstvom farieb. Prechádzka medzi nimi je nielen romantická, ale aj zdraviu prospešná. Denný pohyb je nevyhnutný pre naše zdravie a spánok. Spojiť ho môžete s turistikou, ktorú niektorí v lete odkladajú pre vysoké teploty. Ďalšou možnosťou je ísť na huby, ktoré na Slovensku rastú na jeseň na mnohých miestach. Čo je lepšie ako vlastný sušený dubák, ktorý hľadáte v kapustnici alebo v rizote? Nadýchate sa čerstvého vzduchu, slnečné lúče pohladia pokožku a hlava bude úplne čistá. Čo takto púšťať šarkany? Nikde nie je napísané, že je to zábava len pre deti. Prírodu si konečne vychutnajú aj alergici, ktorým v lete robili starosti rôzne alergény.

farebné lístie na jeseň
Zdroj: Pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaštany

V tomto prípade myslíme na tie jedlé i nejedlé. Spomínate si, ako ste v detstve na jeseň nosili vo vreckách gaštany a robili ste z nich zvieratká? Nič vám v tom nebráni ani teraz, sú milou jesennou dekoráciou a užijete si pri tom kopec zábavy. Gaštany sa odporúča nosiť aj vo vrecku, kde chránia pred bolesťou kĺbov. Naši predkovia verili, že chránia aj pred strachom, obavou a dokážu harmonizovať telo i dušu. Jedlé gaštany sa zasa objavia na námestiach a ich vôňa vás priláka ochutnať a užiť si túto neopakovateľnú chuť jesene.

Prečítajte si tiež:
Faktúra za demoláciu bytovky v Prešove je predražená. Snaží sa mesto zarobiť na nešťastí?

Jabĺčka

Zbierame ich v záhradkách, kupujeme do zásoby na zimu. Toto ovocie je pre naše zemepisné šírky typické a môžete navštíviť rôzne slávnosti, kde sa z neho pripravujú pokrmy od výmyslu sveta. Sladká vôňa a jedinečná chuť jabĺčkového koláča poteší aj v ten najškaredší upršaný deň. Ak sa rozhodnete sušiť ich, jemne ich posypte škoricou. Takto získate maškrtu, ktorá zo stola zmizne rýchlosťou blesku.

jablko na jeseň
Zdroj: Pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarmoky a vinobrania

Patria jednoznačne k najobľúbenejším akciám v roku. Na jednom mieste sa zíde vynikajúce jedlo, lahodné pitie, hudba a priatelia, vďaka čomu ani nepomyslíte na smútok z príchodu jesene. Čoraz populárnejšie u všetkých generácií je prepletanie jarmokov s rôznymi tradičnými remeslami a ich ukážkami. Zastavte sa ochutnať pohár lokálneho vína, ochutnajte miestne špeciality a prineste si domov slovenský med, cukrovinky alebo ručne robenú kozmetiku. Podujatí je veľa, stačí si vybrať len to najkrajšie pre seba.

Dokonalý večer s rodinou i vo dvojici

Leto praje večerným posedeniam vonku na terase alebo na grilovačke. Jeseň prináša studené večery aj noci, kedy si hľadáme iný program. Nastáva ideálny čas na to, aby ste si s partnerom zapálili voňavú sviečku, napustili horúcu vaňu či pozreli filmy a nové série seriálov. Máme viac času, ktorý môžeme tráviť s rodinou pri spoločenských hrách alebo rozhovorom pri šálke čaju. Konečne je možnosť venovať sa aj svojím koníčkom. Maľujte, čítajte, tvorte, pustite si hudbu. Pustite sa do všetkého, čo ste v lete zanedbali. Možno sa zasa pustíte do cvičenia, možno sa začnete učiť nový jazyk. Treba skúsiť niečo nové.

Prečítajte si tiež:
Tomuto sa vraví rozprávkové zásnuby! Doslova rozprávkové
čas vo dvojici na jeseň
Zdroj: Pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj textu: zdravie.sk

dobrenoviny.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií