fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lev bojujúci s 20 hyenami je najnapínavejšie video zo zvieracej ríše tohto roku

Máte tip? napíšte nám mailom

Hyeny sú typické tým, že sa živia najmä zdochlinami. Keď sú však v presile, trúfnu si aj na leva. Dokáže kráľ zvierat poraziť dve desiatky hyen? 

Britská dokumentárna séria Dynasty z dielne BBC Earth nakrútila nervydrásajúce video. Lev prezývaný Red sa dostáva do nezávideniahodnej situácie po tom, čo sa dostane do teritória hyen. Na vychádzku sa vybral sám.

Video zobrazuje, ako hyeny pomaly obkľúčia Reda a začínajú dobiedzať. Lev sa bráni, ale vyzerá to tak, že celý sa z tejto situácie nedostane. Našťastie sa na poslednú chvíľu zjaví Redov kamarát Tatu. Ten svorku rozoženie. V závere videa sa oba levy naozaj roztomilo tešia, že jeden z kamarátov žije.

Internet sa ide z tohto videa zblázniť. Publikum považuje síce zostrihané, no reálne video za ideálne do pokračovania Levieho kráľa. Je takéto správanie u levov normálne alebo je to iba náhoda a skôr realita Disneyho štúdií? Podľa National Geographic levy počas lovu pokrývajú to isté územie pre potenciálne väčší úspech či už pri zabíjaní, alebo delení zostatkov mŕtvol. Presne také isté sú aj hyeny. Oba druhy sú tiež známe tým, že sa navzájom lovia. „Na druhej strane je lev dvakrát väčší a tri-štyrikrát ťažší ako hyena. Preto sú hyeny veľmi opatrné, ak sa rozhodnú zaútočiť na leva. Zvyčajne si preto vyberú slabších jedincov,” cituje Fox News stránku Ngorongoro Crater online.

Prečítajte si tiež:
Košice sa vzdajú mládežníckej olympiády. Viacerí na adresu bývalého primátora tvrdia, že zanedbával oblasť športu
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií