Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Libanonská armáda zlikvidovala pri hraniach s Izraelom 21 zariadení na odpaľovanie rakiet

Izraelské sily bombardovali územie pri hraniach na libanonskej strane a spôsobili niekoľko požiarov.

30.10.2023 (SITA.sk) – Libanonskí vojaci na niekoľkých miestach pri hraniciach s Izraelom objavili a zlikvidovali 21 zariadení na odpaľovanie rakiet.

Útok na izraelské stanovištia

V jednom z nich bola aj raketa. Oznámila to v pondelok libanonská armáda.

Uviedla to po tom, ako militantná libanonská organizácia Hizballáh vyhlásila, že jej ozbrojenci v pondelok zaútočili na dve izraelské stanovištia pri hraniciach, vrátane jedného na okraji izraelského mesta Metula, pričom zničili „technické vybavenie“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izraelské sily bombardovali územie pri hraniach na libanonskej strane a spôsobili niekoľko požiarov pravdepodobne v snahe zabrániť bojovníkom Hizballáhu ukrývať sa v sadoch.

Napätá situácia

Po tom, ako 7. októbra vypukla vojna medzi palestínskym militantným hnutím Hamas a Izraelom, Hizballáh a palestínski bojovníci z Libanonu na izraelské územie útočia raketami a situácia na hraniciach je napätá.

Pri odvetnom izraelskom bombardovaní stratil Hizballáh 47 bojovníkov a o život prišli aj štyria libanonskí civilisti.

Viac k témam: bombardovanie, Izraelsko-palestínsky konflikt, Rakety, Vojaci
Zdroj: SITA.sk – Libanonská armáda zlikvidovala pri hraniach s Izraelom 21 zariadení na odpaľovanie rakiet © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií