Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Liberáli podľa Gröhlinga podniknú všetky kroky, aby zabránili Ficovej „legislatívnej smršti“

SaS sa bude prísne pozerať na nadužívanie skráteného legislatívneho konania.

21.3.2024 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) využije všetky legitímne prostriedky, aby zabránila „legislatívnej smršti„, ktorú avizoval premiér Robert Fico (Smer-SD).

Podľa liberálov sa predseda vlády mýli, ak si myslí, že mu prejdú návrhy na ovládnutie RTVS alebo zníženie transparentnosti verejného obstarávania v skrátenom legislatívnom konaní.

Bez hanby sa totiž obchádza riadny legislatívny proces v snahe vyhnúť sa odbornej diskusii. Budeme sa prísne pozerať na nadužívanie skráteného legislatívneho konania a podnikneme všetky kroky, aby sme zabránili spomínaným návrhom. Koaliční poslanci sa tak môžu pripraviť od obštrukcií až po možné ďalšie podanie na ústavný súd,“ informoval predseda SaS Branislav Gröhling.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), predseda sas, Premiér Slovenskej republiky, Skrátené legislatívne konanie
Zdroj: SITA.sk – Liberáli podľa Gröhlinga podniknú všetky kroky, aby zabránili Ficovej „legislatívnej smršti“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií