Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Liberáli žiadajú mimoriadny výbor pre účasť Eštoka v relácii so stíhaným Slovákom, jeho správanie označili za neprijateľné

Podľa poslanca Juraja Krúpu je správanie ministra neprijateľné.

22.3.2024 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita a predstavitelia opozičných strán zvolávajú mimoriadne rokovanie Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. Ako SaS informovala, dôvodom je predvolanie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, ktorý vystupoval v relácii s trestne stíhaným človekom, na ktorého sú vydané tri medzinárodné zatykače. Podľa poslanca Juraja Krúpu je správanie ministra neprijateľné.

Popretie dôvery v orgány činné v trestnom konaní

„Vystupovanie ministra vnútra v relácii s trestne stíhaným človekom, ktorého SR žiada vydať pred spravodlivý súd, je popretím dôvery v orgány činné v trestnom konaní. Navyše, tento človek zverejnil mená radových policajtov a ich súkromnú adresu, čím ohrozil ich bezpečnosť,“ uviedol Krúpa s tým, že namiesto toho, aby sa šéf rezortu vnútra voči takémuto konaniu ohradil, spolu s ním konšpiroval a zabával sa na zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry.

Zvážia aj ďalšie kroky

„Aj z toho dôvodu zvolávame mimoriadny brannobezpečnostný výbor. Očakávame, že Šutaj Eštok naberie odvahu a príde,“ vyhlásil Krúpa. Predseda SaS Branislav Gröhling doplnil, že minister vnútra má stáť na strane polície a spravodlivosti, nie na strane zločincov. Vystúpením v relácii sa však podľa neho minister postavil na stranu trestne stíhaného človeka.

„Navyše, svojimi vyjadreniami znevažoval prokurátorov, ktorí bojujú proti organizovanému zločinu na Slovensku. Šutaj Eštok takto prekonal ešte aj svojich predchodcov zo Smeru. V prípade, že mimoriadny brannobezpečnostný výbor nebude pre neprítomnosť koaličných poslancov uznášaniaschopný, zvážime ďalšie kroky,“ uzavrel Gröhling.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Koalícia, mimoriadny výbor, Minister vnútra SR, Opozícia, predseda sas, Výbor pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR
Zdroj: SITA.sk – Liberáli žiadajú mimoriadny výbor pre účasť Eštoka v relácii so stíhaným Slovákom, jeho správanie označili za neprijateľné © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií