fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lidl musí zmeniť svoju reklamu. Komisia rozhodla, že je zavádzajúca

Máte tip? napíšte nám mailom

Lidl podľa Rady pre reklamu vo svojej kampani zavádza. Predajca teda musí vykonať zmenu.

Voňavé a chrumkavé pečivo je dopekané v našich peciach niekoľkokrát denne. Preto u nás nájdete čerstvé a teplé pečivo každý deň, od rána do večera.” Takýto slogan ste mohli zazrieť v letákoch a započuť v reklamnej kampani spoločnosti Lidl.

Táto reklama, ktorá láka zákazníkov na čerstvé pečivo, ktoré je k dispozícii kedykoľvek počas dňa, sa však niekomu zdala zavádzajúca a preto Rada pre reklamu obdržala podnet, že je klamlivá. Sťažovateľ uviedol, že sa nejedná o čerstvé pečivo ale o dopekané.

Zákon totiž jasne definuje rozdiel medzi čerstvým pečivom a mrazeným polotovarom, ktorý sa dopeká v peciach v mieste predaja. To znamená, že pečivo, ktoré sa v predajni iba dopeká nemožno označovať za čerstvé a musí byť riadne označené. Čerstvý pekárenský výrobok sa narozdiel od toho podľa zákona vymedzuje ako “pekársky výrobok, ktorý sa vyrába bez použitia predpečenia a ponúka sa spotrebiteľovi najneskôr do 24 hodín po upečení.”

K podnetu sa spoločnosť Lidl vyjadrila, že predáva rovnako tak čerstvé ako i dopekané pečivo, ktoré je v predajni vždy riadne označené v zmysle zákona. Komisia Rady pre reklamu však rozhodla, že reklama je zavádzajúca. Podľa nej je TV spot: “Lidl – jednotka v čerstvosti (pečivo),” v rozpore s ustanovením Etického kódexu reklamnej praxe.

Prečítajte si tiež:
Jedenásťročnú dcéru Angeliny Jolie a Brada Pitta by ste v súčasnosti nespoznali. Vyzerá totiž ako chlapec!

Predajca tak bude musieť zamedziť ďalšiemu šíreniu klamlivého sloganu. Ten bude musieť buď upraviť alebo úplne zmeniť tak, aby zákazníkov nezavádzal. Spoločnosť sa môže dožadovať aj ďalšieho preskúmania prípadu, musela by však zaplatiť administratívny poplatok, ktorý činí 300 eur.

 

 

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/605915/lidl-musi-zmenit-reklamu-o-pecive-je-zavadzajuca/

Foto: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Soubor:LIDL_prodejna_-_N%C3%A1ro%C5%BEn%C3%AD_ulice.jpg

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií