Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lietadlo s humanitárnou pomocou pristálo v Afganistane, Európska únia krajine poskytla stany aj prikrývky na zimu

Afganistan nedávno zasiahla séria ničivých zemetrasení.

30.10.2023 (SITA.sk) – Lietadlo s humanitárnou pomocou z Európskej únie (EÚ) pre Afganistan zasiahnutý tento mesiac zemetrasením v pondelok pristálo v afganskom meste Herát. Postihnutému obyvateľstvu priviezlo 92 ton pomoci. Informovala o tom Európska komisia na svojej internetovej stránke.

Náklad tvorí 57 ton zo zásob EÚ v Dubaji, a to prikrývky a súpravy na prípravu stanov na zimné obdobie. Súčasťou humanitárnej pomoci, ktorú v pondelok priviezli do Herátu, je 20 ton liekov od Svetovej zdravotníckej organizácie a 15 ton potravín od Svetového potravinového programu.

Po nedávnej sérii ničivých zemetrasení v Afganistane je EÚ odhodlaná rozšíriť našu pomoc a podporu obyvateľom Afganistanu v núdzi,“ uviedol v súvislosti s dopravenou pomocou európsky komisár pre krízové ​​riadenie Janez Lenarčič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zemetrasenie v provincii Herát v Afganistane (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc, zemetrasenie v Afganistane
Zdroj: SITA.sk – Lietadlo s humanitárnou pomocou pristálo v Afganistane, Európska únia krajine poskytla stany aj prikrývky na zimu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií