fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lietadlo sa prepadlo o asi 305 metrov a evidujú aj zranených. Let spoločnosti Lufthansa museli odkloniť (video)

Airbus A330 nahlásil počas letu nad Tennessee silné turbulencie vo výške asi 11 300 metrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.3.2023 (SITA.sk) – Let spoločnosti Lufthansa z Austinu v americkom Texase do nemeckého Frankfurtu nad Mohanom, ktorý zažil silné turbulencie, presmerovali na medzinárodné letisko vo Washingtone a sedem ľudí previezli do nemocníc. Utrpeli však iba ľahšie zranenia.

Airbus A330 nahlásil počas letu nad Tennessee silné turbulencie vo výške asi 11 300 metrov. V istej chvíli dokonca lietadlo spadlo o približne 305 metrov. „Všetko sa akoby vznášalo a na chvíľu sme boli v beztiažovom stave,“ povedala jedna z cestujúcich.

A Lufthansa Airbus A330-343 aircraft (D-AIKK) operating flight LH469 from Austin (AUS) to Frankfurt (FRA),that experienced “significant turbulence” was diverted to Washington Dulles International Airport and seven people on board were hospitalised.
📹Tom Lynch#safety #aircraft pic.twitter.com/UwfCVqvjRx

— FL360aero (@fl360aero) March 2, 2023

Podľa správy amerického Národného úradu pre bezpečnosť dopravy z roku 2021 sú turbulencie naďalej hlavnou príčinou nehôd a zranení počas letu. Turbulencie predstavovali v rokoch 2009 až 2018 príčinu dovedna 37,6 % všetkých nehôd väčších komerčných leteckých spoločností.

Turbulencia je v podstate nestabilný vzduch, ktorý sa pohybuje nepredvídateľným spôsobom. Väčšina ľudí si to spája so silnými búrkami. Najnebezpečnejším typom sú však turbulencie čistého vzduchu, ktoré je ťažké predvídať a často nastanú bez viditeľného varovania na oblohe.

Prečítajte si tiež:
Autonehoda zapríčinila smrť migranta a prevádzača, snažili sa vyhnúť policajnej kontrole

Viac k témam: Lietadlo, Národný úrad pre bezpečnosť dopravy (NTSB), Turbulencia
Zdroj: SITA.sk – Lietadlo sa prepadlo o asi 305 metrov a evidujú aj zranených. Let spoločnosti Lufthansa museli odkloniť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií