Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvé štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov sú už odohrané!

V utorok 5. apríla 2016 sa odohrali prvé štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov. Favoriti boli jasní. Doma na Nou Campe privítali hráči FC Barcelony vynikajúco brániace Atlético Madrid. A v druhom zápase sa stretli Bayern Mníchov a ich súperom bola Benfica Lisabon.

Barcelona mohla mať so svojím španielským súperom veľké problémy, pretože v El Clásicu podľahli Realu Madrid 1:2 a ich psychika mohla ísť rapidne dole. Bayern Mníchov kráľuje najvyššej nemeckej Bundeslige a hostia z Lisabonu to nebudú mať v Allianz Arene ľahké.

barca

Zostavy:

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Neymar.

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, Hernández, Godín, Luís – Koke, Gabi (C), Ñíguez – Griezmann – Ferreira – Carrasco, F. Torres.

Favorizovaná Barcelona nezačala zápas s Atléticom podľa svojich predstáv. Už v 25. minúte skóroval Španielský útočník Fernando Torres a A. Madrid sa tak dostalo do vedenia 0:1. Následne sa však Torres blysol aj v zlom svetle, keď v 35. min oslabil svoje družstvo po druhej žtlej karte.

Druhý polčas bol v jasnej réžii Kataláncov. V 63. min vyrovnal na 1:1 Luis Suárez, ktorý zúžitkoval prihrávku od Jordiho Albu a pohodlne zasunul loptu za chrbát Jana Oblaka. Uruguajčan prekonal Oblaka ešte aj v 74. minúte, keď nechytateľne umiestnil svoj pokus hlavou do pravej časti brány. Oslabení hráči Atlética Madrid už nedokázali odpovedať na tento gól a na Nou Campe utrpeli porážku 1:2.

Bez názvu

Zostavy:

Bayern Mníchov: Neuer – Lahm (C), Kimmich, Alaba, Bernat – Arturo Vidal – Costa, T. Müller, Th. Alcântara, Ribéry – Lewandowski.

Benfica Lisabon: Ederson – A. Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu – Fejsa, Sanches – Pizzi, Gaitán (C) – Jonas, Mitroglu.

V Nemecku domáci Bayern Mníchov nenechával od úvodu zápasu nič na náhodu a už od 2. minúty viedol nad Benficou Lisabon po góle od Artura Vidala 1:0. Viac gólov už v prvom polčase nepadlo.

V druhom dejstve gólové príležitosti pribúdali na oboch stranách, no ani jednému z tímov sa však už nepodarilo skórovať. Bavori tak potvrdili rolu favorita a zvíťazili 1:0.

Videá zo zápasov aktualizujeme postupne.

Zdroj: uefa.com