fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lily Collins nahradí Anne Hathaway a zahrá si úlohu slobodnej matky v najnovšej verzii Les Miserables

Máte tip? napíšte nám mailom

Les Miserables, po slovensky Bedári, sa predstavili v slovenských kinách ako muzikál začiatkom roku 2013. Šesť rokov od premiéry prichádza nové spracovanie, v ktorom uvidíme aj známu herečku Lily Collins.

Britský muzikálový film s názvom Bedári režíroval v roku 2012 Tom Hooper. Film bol zinscenovaný na základe muzikálu z roku 1980, ktorý bol vytvorený podľa rovnomenného románu Viktora Huga.

Príbeh zachytáva situácie z Francúzskej revolúcie, a to konkrétne z júnovej rebélie, ktorá sa odohrala 5. júna 1932 a trvala do 7. júna toho istého roku. 

Muzikál, ktorý prišiel do slovenských kín začiatkom januára 2013, zožal pozitívny ohlas. V hlavných úlohách sa predstavilo hneď niekoľko známych hercov, ako napríklad Hugh Jackman, Russell Crowe, Anna Hathaway, Eddie Redmayne či Amanda Seyfried.

Film je považovaný za muzikálne dielo, ktoré sa podarí raz za život. Je emotívny, plný lásky, strastí a pri traileri sa vždy objavia zimomriavky. Hlavní herci sa popasovali so svojimi úlohami statočne a niektorí aktéri vás môžu milo prekvapiť svojím speváckym výkonom.

Ako sa budú líšiť budúcoroční Bedári od tých z roku 2012? 

Tento raz sa nepôjde o film, ale o šesťdielnu adaptačnú drámu, v ktorej sa ocitnú hviezdy ako Dominic Westa, David Oyelowo, Olivia Colmanová či Lily Collinsová. V minisérii, ktorej prvé časti sa odvysielajú už 30.12.2018, sa na rozdiel od filmu nedočkáme piesní z originálneho muzikálu Les Miserables.

Prečítajte si tiež:
Tomuto sa hovorí naozajstný vojnový hrdina!
Lily Collins nahradí Anne Hathaway
Oficiálne promo k šesťdielnej minisérii Les Miserables. Zdroj: pbs.org

Samotné nakrúcanie sa začalo vo februári 2018, pričom sa nakrúcalo v Belgicku či na severe Francúzska.

Prekoná Lily Collins samotnú Anne Hathaway?

Mladá herečka, známa z filmu Love, Rosie a dcéra speváka Phila Collinsa, sa predstaví v úlohe Fantine. Presne za tú istú, skvelo zvládnutú rolu získala Anne Hathaway Oscara. Fantine je slobodná matka malej Cosette, ktorá žije ťažký život. Ako sme už vyššie spomenuli, Anne Hathaway zvládla túto úlohu priam famózne, preto sme zvedaví, ako sa s takouto náročnou úlohou popasuje samotná Lily Collins.

Lily Collins nahradí Anne Hathaway
Oficiálne prvé zábery z nakrúcania novej verzie Less Miserables. Na fotografii sa nachádza Lily Collins. Zdroj: pbs.org

Premiérovú čas odvysielala britská BBC 30. decembra 2018, druhá epizóda uzrie svetlo sveta 6. januára, tretia zas o týždeň neskôr.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií