fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lipšic zamietol sťažnosti Redaya aj župana Trnku v kauze sypačov

Obvinenie Rastislava Trnku sa týka obstarávania štyroch sypačov za 1,3 milióna eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.5.2023 (SITA.sk) – Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic zamietol sťažnosti obvineného podnikateľa Richarda Redaya, predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku a ďalších obvinených osôb M. S., J. S. a A. T. a takisto obvinených právnických osôb U., s.r.o. a T., s.r.o. proti uzneseniam policajného vyšetrovateľa, ktorými bolo menovaným vznesené obvinenie.

Machinácie pri verejnom obstarávaní

Obvinenie sa týka trestnej veci pokračovacieho zločinu machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe spáchanej formou spolupáchateľstva.

Ako úrad špeciálnej prokuratúry informoval na sociálnej sieti, špeciálny prokurátor v odôvodnení svojho uznesenia okrem iného poukázal na skutočnosť, že dôvodnosť trestného stíhania obvinených vyplýva aj z uznesení Najvyššieho súdu SR.

Väzobné stíhanie

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku ešte v nedeľu 19. februára nezobral do väzby obvineného predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku a prepustil ho zo zadržania na slobodu.

V prípade podnikateľa Richarda Redaya, ktorý je obvinený z pokračovacieho zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, však rozhodol o väzobnom stíhaní. Obe rozhodnutia následne potvrdil Najvyšší súd SR.

Prečítajte si tiež:
Korčok považuje Ukrajinu už za súčasť Západu, ocenenie získal po prvýkrát celý národ krajiny

Obvinenie Rastislava Trnku sa týka obstarávania štyroch sypačov za 1,3 milióna eur. Podľa medializovaných informácií ich košickej župe dodala firma Tempus – Trans. Prešovský kraj takmer rovnaké sypače nakupoval lacnejšie o 100-tisíc eur za kus. Richard Reday zase údajne košickému kraju dodal 205 kusov teplomerov za zhruba 180-tisíc eur. Išlo o dvojnásobnú cenu oproti tej, za ktorú rovnaké teplomery od toho istého výrobcu nakupovali Banskobystrický a Nitriansky kraj.

Viac k témam: Machinácie, Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK), Špeciálny prokurátor, Súdy, Verejné obstarávanie
Zdroj: SITA.sk – Lipšic zamietol sťažnosti Redaya aj župana Trnku v kauze sypačov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií