fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak ste ako dieťa chceli napísať list Rowlingovej, nemusí byť neskoro

Máte tip? napíšte nám mailom

Pripomeňme si obdobie spred 10, 15 rokov…

Hodiny sme behali vonku, naháňali sa po dvore alebo po sídlisku, spravili sme si zábavku prakticky z hocičoho. Cez zimu sme chodili domov s lícami vyštípanými od mrazu, cez leto sme nemali pojem o čase, keďže svetlo bolo ešte aj o desiatej večer.

No a keď sme sa už plní endorfínov konečne dostavili domov, tešili sme sa, keď sme do rúk ešte aspoň na chvíľu mohli zobrať knihu. Najlepšie tú o najslávnejšom čarodejníkovi na svete.

V hĺbke duše sme cítili, že nástupište 9 a ¾ existuje a určite je miestom prechodu do iného sveta, sveta plného kúziel, elixírov, metlobalu, zázračných zverov, levitujúcich vecí, neviditeľného plášťa, ale najmä boja medzi dobrom a zlom. A verili sme, že dobro raz a navždy zvíťazí.

Naša generácia vyrastala s Harrym Potterom. Mnohí si týmto príbehom prešli dokonca viackrát, čítali ho ako deti, aj ako tínedžeri, aj ako dospelí.

Neraz sme mali pokušenie spojiť sa s tvorkyňou toho všetkého, Joanne K. Rowlingovou. Tú Forbes v rebríčku najviac zarábajúcich celebrít v roku 2018 zaradil na 42. miesto, v rebríčku “Power Woman 2017“ obsadila 88. miesto. Príbeh o chlapcovi, ktorý prežil, jej priniesol teda naozaj služné zárobky (knihy, filmy, počítačové hry, kódovací prútik a mnoho iného…).

Prečítajte si tiež:
Youtuberka si na tvár naniesla 50 vrstiev make-upu! Ako vyzerala pred a po tomto pokuse?

Kedysi napísala list, teraz naň dostala odpoveď

Fanúšička zo Srí Lanky si po dlhom čase opäť prečítala šiestu knihu v poradí, Harry Potter a Polovičný princ. Prekvapením pre ňu bolo, keď úplne na konci našla zastrčený zabudnutý odkaz – list, ktorý chcela autorke poslať ako 11-ročná.

Nadšene a možno aj trochu nostalgicky si pospomínala a fotku listu, určeného Rowlingovej, pridala aj na Twitter.

„Dnes som si chvíľu čítala môjho Polovičného princa a keď som sa dostala na poslednú stranu, našla som list, ktorý som chcela poslať ako 11-ročná. Tak prečo ho neposlať teraz?”

A viete čo?

Autorka bohatšia ako kráľovná Alžbeta II. si to všimla a po rokoch jej na list odpísala. Aj keď spôsobom prispôsobeným dnešnej dobe, odpoveďou na sociálnej sieti. Na jej mieste by sme asi skákali dva metre.

„Drahé Tvoje minulé Ja, ďakujem veľmi pekne za Tvoj list, ktorý som si zamilovala. Teraz mi ho posielaš cez divnú vec nazývanú Twitter, čo nedokážem vysvetliť, pretože nemáme povolených toľko slov (tweet používateľa môže obsahovať maximálne 280 znakov – pozn. red.). Ale ďakujem Ti za porozumenie Dumbledoreovi. Niektorí nerozumejú. Veľa lásky, Jo.”

Prečítajte si tiež:
15 úžasných tipov, s ktorými bude varenie oveľa jednoduchšie

Zdroj: mashable.com

Foto: thisisinsider.com/AP Photo/Matt Dunham

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií