fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lizzie Velasquez, ktorú ľudia poznajú ako “Najškaredšiu ženu sveta”, to svojim odhodlaním neprajníkom poriadne natrela

Máte tip? napíšte nám mailom

Lizzie Velasquez sa aj napriek nepriazni osudu a ľudí dostala poriadne ďaleko!

Lizzie sa narodila v americkom štáte Texas a po pôrode vážila iba 1,2 kg. Lekári ju hneď odsúdili na život na vozíku a povedali, že bude mentálne zaostalá. V detstve sa jej deti častokrát posmievali kvôli jej výzoru a keď mala sedemnásť, bola označená ako “Najškaredšia žena na svete”. Dokonca počas dospievania oslepla na jedno oko a slabý imunitný systém spolu so zdravotnými problémami ju sprevádza dodnes.

snimka

Ako tínedžerka preplakala množstvo nocí, no nevzdala to a začala s nepriazňou osudu i ľudí bojovať. Podarilo sa jej úspešne vyštudovať na Texaskej univerzite a stala sa z nej úspešná motivačná rečníčka, ktorá napísala aj vlastnú knihu s názvom Be Beautiful, čo preklade znamená Buď krásny/a. V tejto knihe čitateľom radí, ako sa stať sebavedomým a vyrovnať sa so šikanou, posmechom a kritikou.

snimka1

Lizzie Velasquez sa dodnes stretáva s kritikou, predsudkami, či odsudzovaním, no i napriek tomu si užíva každý deň svojho života s úsmevom na perách. Má množstvo fanúšikov a ľudí, ktorí sú jej oporou a určite o tejto žene ešte budeme počuť.

Prečítajte si tiež:
Extrémne horúčavy na pracovisku: čo je ešte únosné a aké sú povinnosti zamestnávateľa?

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií