Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lotyšsko darovalo Ukrajine zariadenia na obnovu energetického systému po ruských raketových útokoch

Lotyšsko je od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu jedným z najvernejších podporovateľov Kyjeva.

29.4.2024 (SITA.sk) – Lotyšská štátna energetická spoločnosť Latvenergo darovala Ukrajine zariadenia na obnovu energetického systému po ruských útokoch.

Poskytnutie vysokonapäťového transformátora, oleja a kompresora pomôže Ukrajincom pri dodávke prúdu domácnostiam a tiež pri dodávkach vody a tepla do nemocníc, škôl a iných zariadení,“ povedal hlavný administratívny pracovník firmy Latvenergo Arnis Kurgs. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje pobaltský portál Delfi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Moskva v poslednom období zintenzívnila útoky raketami a bezpilotnými lietadlami na kritickú infraštruktúru Ukrajiny a od marca podniká rozsiahle údery na energetické zariadenia v celej krajine. Lotyšsko je od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu jedným z najvernejších podporovateľov Kyjeva. Lotyšská premiérka Evika Siliňová nedávno uviedla, že vojenská pomoc Rigy Ukrajine doteraz dosiahla sumu 392 miliónov eur.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Lotyšsko darovalo Ukrajine zariadenia na obnovu energetického systému po ruských raketových útokoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií