Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lotyšsko dodá Ukrajine drony v hodnote jedného milióna eur a prispeje aj na nákup munície iniciovaný Českom

Lotyšská premiérka dodala, že na iniciatívu Českej republiky na nákup munície jej krajina prispeje desať miliónov eur.

4.4.2024 (SITA.sk) – Lotyšsko pripravuje nový balík bezpečnostnej pomoci pre Ukrajinu, ktorej súčasťou budú drony. Pobaltská krajina okrem toho prispeje na českú iniciatívu nákupu munície pre Kyjiv.

Povedala to lotyšská premiérka Evika Siliňová počas návštevy predsedu ukrajinskej vlády Denysa Šmyhaľa v Rige. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Veľmi skoro pošleme prvé drony v hodnote jedného milióna eur,“ povedala Siliňová. Lotyšská premiérka dodala, že na iniciatívu Českej republiky na nákup munície jej krajina prispeje desať miliónov eur.

„Ďalší balík vojenskej pomoci vrátane logistických prostriedkov, munície a zbraní, ktoré máme k dispozícii, by sme mali doručiť tento mesiac,“ uviedla premiérka.

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Lotyšsko dodá Ukrajine drony v hodnote jedného milióna eur a prispeje aj na nákup munície iniciovaný Českom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií