Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lotyšsko obmedzuje autá s ruskými poznávacími značkami, neregistrované vozidlá musia byť z jeho územia odstránené 

Skonfiškované autá odovzdajú Ukrajine.

27.10.2023 (SITA.sk) – Lotyšský parlament schválil zmenu zákona, ktorý vyžaduje, aby majitelia áut s ruskými evidenčnými číslami zaregistrovali vozidlo alebo ho odstránili z lotyšského územia do troch mesiacov od nadobudnutia účinnosti novej legislatívy. Informuje o tom web delfi.lv.

Po uplynutí troch mesiacov vozidlá s ruskými evidenčnými číslami budú môcť územie Lotyšska využiť len na tranzit. Vozidlo registrované v Rusku bude môcť cez Lotyšsko prejsť iba raz.

Ak vozidlo nebude registrované v Lotyšsku alebo sa zistí, že jeho používanie v cestnej premávke je neoprávnené, vozidlo bude zhabané. Skonfiškované autá odovzdajú Ukrajine. Zákon nadobudne účinnosť 15. novembra.

Viac k témam: ruské autá, Zmena zákona
Zdroj: SITA.sk – Lotyšsko obmedzuje autá s ruskými poznávacími značkami, neregistrované vozidlá musia byť z jeho územia odstránené  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií