fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lotyšsko pokračuje v dodávkach zbraní Ukrajine, pošle ďalšie strely Stinger

Lotyšská ministerka obrany uviedla, že jej krajina bude pokračovať v dodávkach zbraní Ukrajine a vo výcviku ukrajinských vojakov.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.1.2023 (Webnoviny.sk) – Lotyšská ministerka obrany Inara Murnieceová uviedla, že jej krajina Ukrajine opäť poskytne protitankové strely Stinger americkej výroby. Dodávku by Lotyšsko mohlo ohlásiť na nadchádzajúcom samite na základni Ramstein v Nemecku, ktorý bude 20. januára.

Línia obrany

Informoval o tom v utorok portál Kyiv Independent s odvolaním sa na lotyšské verejnoprávne médiá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Frontová línia na Ukrajine je v skutočnosti našou vlastnou líniou obrany,” uviedla šéfka lotyšského rezortu obrany. Murnieceová zároveň dodala, že Lotyšsko bude pokračovať v dodávkach zbraní Ukrajine a vo výcviku ukrajinských vojakov.

„Keď sa stretávam s ukrajinskými kolegami, najviac nám ďakujú za strely Stinger, ktoré sme na Ukrajinu poslali pred začiatkom vojny,” konštatovala.

Humanitárna pomoc

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko v utorok uviedol, že Lotyšsko poslalo zo svojho hlavného mesta Riga do Kyjeva desať autobusov. Autobusy budú obsahovať humanitárnu pomoc pre Ukrajinu, „ktorú vyzbierali obyvatelia Lotyšska,” dodal Kličko.

V decembri lotyšská vláda schválila vyčlenenie takmer 560-tisíc eur na nákup generátorov pre ukrajinské štátne médiá.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina opäť dostala prísľub dodatočnej vojenskej pomoci od USA v sume 1 miliardy dolárov

Viac k témam: Lotyšská ministerka, protitankové strely, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lotyšsko pokračuje v dodávkach zbraní Ukrajine, pošle ďalšie strely Stinger © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií