fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lotyšsko znižuje diplomatické vzťahy s Moskvou, reaguje na ruský krok voči Estónsku

Lotyšsko sa tak rozhodlo z dôvodu pretrvávajúcej brutálnej ruskej agresie proti Ukrajine a tiež zo solidarity s Estónskom.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Lotyšsko zníži úroveň svojich diplomatických vzťahov s Ruskom. V pondelok to prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter oznámil tamojší minister zahraničných vecí Edgars Rinkevičs. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lotyšsko sa pre tento krok rozhodlo z dôvodu pretrvávajúcej brutálnej ruskej agresie proti Ukrajine a tiež zo solidarity s Estónskom. Platiť začne 24. februára a Rusko by malo primerane reagovať, konštatoval Rinkevičs.

Rusko v pondelok informovalo, že vypovedalo estónskeho veľvyslanca a misiu krajiny v Moskve bude viesť charge d’affaires. Estónsky veľvyslanec Margus Laidre dostal príkaz, aby krajinu opustil do 7. februára, uviedlo ruské ministerstvo zahraničia, pričom okrem iného obvinilo Estónsko z rusofóbie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lotyšsko znižuje diplomatické vzťahy s Moskvou, reaguje na ruský krok voči Estónsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií