Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Louis Vuitton to všetkým natrel! Ktoré značky nasledujú za ním?

Medzi prvými je Louis Vuitton a hneď po ňom nasleduje Chanel. Viete, ktorým luxusným módnym značkám sa po finančnej stránke zatiaľ darí najlepšie?

Pokračovanie pod reklamou

Štatistiky na stránke BrandZ informujú o tom, ktorým značkám sa po finančnej stránke darí viac a ktorým, naopak, menej. Najvyššie zisky má podľa nej Louis Vuitton. V porovnaní s minulým rokom vzrástli zisky značky o 15 %. V súčasnosti sa výška zárobkov Louis Vuitton pohybuje okolo 47 miliárd dolárov, čo je v prepočte vyše 41 a pol miliardy eur.

Louis Vuitton
Zdroj: unsplash.com

Tieto hodnoty radia Louis Vuitton na 22. miesto v rebríčku svetových značiek. Stránka tvrdí, že za jej úspechom stojí najmä kreativita vo sfére kožených produktov, ale aj vedenia kreatívneho riaditeľa Virgila Abloh. K ziskom určite pridali aj dcérske spoločnosti, ktoré sa skrývajú pod strechou spoločnosti Louis Vuitton Moët Hennessy. Patrí medzi ne napríklad nová značka Fenty od Rihanny, o ktorej sme už minule písali, ale aj Dior.

Ten urobil podľa top-fashion.sk obrovský skok a oproti minulému roku narástli jeho zisky o 29 %. Umiestnil sa tak v našom rebríčku desiaty. Na druhom mieste sa umiestnila značka Chanel s aktuálnou hodnotou 37 miliárd dolárov. Hneď po nej nasleduje módny dom Hermès s hodnotou takmer 31 miliárd dolárov. Zisky segmentu módnych značiek vo všeobecnosti narástli o 29 % oproti minulému roku. To predstavuje zhruba 38 miliárd dolárov. Aktuálna hodnota luxusných značiek je pritom 173 miliárd dolárov.

Louis Vuitton
Zdroj: unsplash.com

TOP 10 najzárobkovejších luxusných značiek:

  1. Louis Vuitton, 47,2 miliárd dolárov
  2. Chanel, 37 miliárd dolárov
  3. Hermès, 30,9 miliárd dolárov
  4. L’Oréal Paris, 28,3 miliárd dolárov
  5. Gucci, 25,2 miliárd dolárov
  6. Zara, 22,58 miliárd dolárov
  7. Rolex, 5,4 miliárd dolárov
  8. Cartier, 9,2 miliárd dolárov
  9. Burberry, 4,7 miliárd dolárov
  10. Dior, 4,7 miliárd dolárov
reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií