fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vzal si LSD a 48 hodín sledoval Simpsonovcov. O seriáli i ľuďoch zistil krutú pravdu a rozhodol sa ju šíriť

Máte tip? napíšte nám mailom

My všetci sme Simpsonovci…

Simpsonovci, animovaná žltá rodinka, ktorú pozná a miluje celý svet. Aj keď posledné série nenaplnili všetky očakávania fanúšikov, stále na nich ľudia nezanevreli. Jeden chlapík sa dokonca rozhodol pre poriadne bizarný seriálový experiment.

48 hodín vkuse sledoval animovanú rodinku a pomedzi to užíval LSD. Po skutočne zaujímavo strávených dvoch dňoch prišiel na to, že v seriáli sa ukrýva omnoho hlbšia pravda, než sme si doteraz mysleli. Túto skutočnosť sa rozhodol zdieľal na internete v rozsiahlom príspevku:

“Simpsonovci sú najlepším zábavným seriálom, aký bol kedy vyrobený. Simpsonovci sú príbehom všetký z nás. Keď raz našu planétu navštívia Marťania a požiadajú nás, aby sme im ukázali našu históriu, odovzdám im všetky série Simpsonovcov na DVD, alebo na čomkoľvek, čo používajú na pozeranie seriálov.

My všetci sme Bart – Cítime sa nedocenení, pretože sa ľudia rozhodujú sústrediť na naše nedostatky namiesto talentov. Boli sme ovplyvnení zlými ľuďmi a aj my sme mali na ľudí zlý vplyv. Všetci vyhľadávame zážitky plné vzrušenia, ktoré ubližujú nám aj ľuďom okolo nás.

My všetci sme Líza – Cítime sa nedocenení, keď chceme zastávať hlas rozumu a inteligencie a ľudia, ktorých milujeme, nás ignorujú. Všetci sa cítime tak, že sa nikam neposúvame napriek naším talentom a šikovnosti. Cítime sa uväznení medzi ľuďmi, ktorí nás zrejme nikdy nepochopia.

My všetci sme Marge – Cítime sa nedocenení, keď chceme vyjadriť svoje znepokojenie a ľudia nás radšej označia za otravných. Všetci sa cítime tak, že nás naše milované osoby budú dusiť až do bodu, v ktorom si nikdy nebudeme môcť vyvinúť vlastnú osobnosť.

My všetci sme Homer – Cítime sa nedocenení, keď si to nezaslúžime. Všetci sme prelietaví a temperamentní a dobrovoľne neznalí. Všetci sa snažíme umŕtviť bolesť zo života, ktorý nás nikdy neuspokojí, a tak ubližujeme aj svojmu mozgu.

My všetci sme Maggie – Cítime sa nedocenení, pretože máme pocit, že sme nevypočutí a ľahko zabudnuteľní. Všetci máme nadanie, ktoré v nás nikto nevidí. A ak berieš toľko drog ako ja, potom pravdepodobne často padáš.

Nikto z nich nikdy kompletne nezapadne tak, ako by chcel, a nezáleží na tom, ako silno sa snažia. Nikdy sa nezmenia.

My všetci máme zlých rodičov, my všetci budeme zlí rodičia a my všetci nachádzame našu vlastnú rozprávku v závislosti na tom druhom. Springfield je ľudský mozog. Každý obyvateľ je dokonalým predstaviteľom ďalšieho kúsku z nás. Shelbyville je ďalší ľudský mozog. Bezdôvodne sa neznášame, aj keď sme v skutočnosti úplne rovnakí.

Simpsonovci stáli za vývojom americkej spoločnosti. Prinútili nás rozprávať o korupcii na oboch stranách americkej politiky, právach homosexuálov, dobrej aj zlej výchove, dobrej starostlivosti o zvieratá, etike vegetariánstva a spôsoboch v našej zábave, a koniec koncov o všetkom ostatnom.

Na Simpsonovcoch pracovali najlepší animátori a najlepší zabávači, takže ich predloha slúži ako perfektný príklad toho, ako vytvoriť a animovať zábavnú šou tak dobre, že ich každý okopíroval. Ale krása Simpsonovcov je v tom, že oni okopírovali všetko, čo urobili. Krása Simpsonovcov je v tom, že každý z nás je rovnaký a všetko už bolo vytvorené, takže rovno môžeme všetci vyjadrovať svoje pocity a tvoriť slobodne.

Sme Springfield. Sme Simpsonovci. Matt Groening je Boh. Dan Castallaneta, Yeardley Smith, Nancy Cartwright, Julie Kavner, Hank Azarea a Harry Shearer sú jedni z najlepších satirikov, improvizátorov a dabérov, akí kedy žili.

Prestaňte brať LSD a všetci si radšej pozrite Simpsonovcov. Teraz nastal čas Simpsonovcov. Boh žehnaj Simpsonovcom.

 

Prečítajte si tiež:
Máš na dlani písmeno M? Zisti, čo o tebe alebo tvojom partnerovi prezradí

 

Zdroj: Independent

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií