Ako vyzerali ľudia s najdivnejšími telesnými anomáliami?!

Ako vyzerali ľudia s najdivnejšími telesnými anomáliami?!

Na svete existuje veľké množstvo ľudí, ktorí sú nejako postihnutí. Niektoré postihnutia sú ťažšie, iné ľahšie, no existujú aj také, ktoré sú ojedinelé. Práve tejto poslednej kategórií je venovaný tento článok, v ktorom si ukážeme 10 ľudí, ktorých zasiahlo nezvyčajné postihnutie.

10. Rudy Santos

Tento 69-ročný Filipínec je nazývaný aj Chobotničí muž. Je to najstarší žijúci človek, ktorý žije so svojím parazitickým dvojčaťom. K jeho bruchu a panve je prirastený pár ramien a nôh, ale i nevyvinutá hlava s ušami a vlasmi. Tiež má 2 páry bradaviek. Ide o pozostatky jeho nevyvinutého siamského dvojčaťa.


1

Rudy Santos bol v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia hviezdou obludária a cestoval po celých Filipínach, kde si ako hlavná atrakcia zarobil slušný balík. Keď postupne jeho obludárium z morálnych dôvodov zaniklo, ostal v zabudnutí a chudobe. V roku 2008 sa našli 2 lekári, ktorí ho chceli zoperovať, no Rudy operáciu odmietol a peniaze, ktoré mu boli na ňu darované, venoval charite.

2

9. Manar Maged

Manar, nazývaná aj ako Dvojhlavé dievča sa narodila v Káhire v roku 2004. Tiež trpela chorobou parazitického dvojčaťa, ktoré s ňou bolo spojené v oblasti hlavy a nemalo žiadne končatiny, ale dokázalo sa smiať, plakať a žmurkať.

3

Keď mala Manar 10 mesiacov, musela byť prevezená do nemocnice, kde lekári konštatovali, že dvojča musí byť od jej tela oddelené. To po operácií zomrelo, pretože s Manar bolo spojené obehovým systémom. Po necelom roku Manar musela do nemocnice opäť, kvôli komplikáciam spojených s predchádzajúcou operáciou, no nepodarilo sa ju zachrániť a zomrela.

4

8. Min An

Min An je prezývaný aj ako Rybí muž. Trpí od narodenia kožnou chorobou, ktorá spôsobuje, že sa jeho koža prehrieva a bez pravidelných kúpeľov sa doslova varí zaživa. To spôsobuje, že je často veľmi agresívny, a preto ho v sirotinci často privezovali k posteli.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Keby menštruácia bola osobou!

7

Potom si však začal písať s 80-ročnou Brandou pochádzajúcou z Veľkej Británie a chlapca pravidelne navštevuje. Vďaka nej sa naučil plávať a kontrolovať svoj hnev.

6

7. Joseph Merrick

Joseph, ktorý je známy aj ako Sloní muž, sa narodil v roku 1862 vo Veľkej Británii. Narodil sa s Proteovým syndrómom, čo je vzácna a ojedinelá porucha, ktorá spôsobuje nekontrolovateľný rast tkanín, kostí, svalov a ciev. Keď mal Merrick 11 rokov, jeho matka zomrela a otec sa o neho odmietol starať. Tak sa dostal do cirkusu a chodil po celom svete.

9

Vzhľadom k veľkosti jeho hlavy musel spať v sede, pretože jeho hlava bola príliš veľká a ťažká. V jednu noc v roku 1890 sa rozhodol, že bude spať ako normálny človek a ráno ho objavili mŕtveho.

8

6. Didier Montalvo

Kolumbijčan Didier bol prezývaný aj ako Korytnačí chlapec. Od narodenia ho trápilo kožné ochorenie s názvom Melanocytový névus, ktorý postihuje veľké množstvo detí akéhokoľvek veku. Väčšinou sú však malé a bezpečné o veľkosti materských znamienok, no môžu prerásť až do veľkých kožných nádorov a anomálií.

9

Névus na Didierovom tele spôsobil ojedinelú kožnú anomáliu. Celý jeho chrbát pokryl výrastok, ktorý pripomínal korytnačí pancier, a tak ho jeho priatelia a rodina začali volať Korytnačí chlapec. Po čase ho však ľudia z jeho dediny začali považovať za syna diabla, a preto jeho rodičia vyhľadali lekársku pomoc. Na ich výzvu zareagoval britský chirurg, ktorý operáciou zbavil 6-ročného chlapca obrovskej anomálie.

10

Pokračovanie na ďalšej strane

Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*