fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako vyzerali ľudia s najdivnejšími telesnými anomáliami?!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na svete existuje veľké množstvo ľudí, ktorí sú nejako postihnutí. Niektoré postihnutia sú ťažšie, iné ľahšie, no existujú aj také, ktoré sú ojedinelé. Práve tejto poslednej kategórií je venovaný tento článok, v ktorom si ukážeme 10 ľudí, ktorých zasiahlo nezvyčajné postihnutie.

10. Rudy Santos

Tento 69-ročný Filipínec je nazývaný aj Chobotničí muž. Je to najstarší žijúci človek, ktorý žije so svojím parazitickým dvojčaťom. K jeho bruchu a panve je prirastený pár ramien a nôh, ale i nevyvinutá hlava s ušami a vlasmi. Tiež má 2 páry bradaviek. Ide o pozostatky jeho nevyvinutého siamského dvojčaťa.

1

Rudy Santos bol v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia hviezdou obludária a cestoval po celých Filipínach, kde si ako hlavná atrakcia zarobil slušný balík. Keď postupne jeho obludárium z morálnych dôvodov zaniklo, ostal v zabudnutí a chudobe. V roku 2008 sa našli 2 lekári, ktorí ho chceli zoperovať, no Rudy operáciu odmietol a peniaze, ktoré mu boli na ňu darované, venoval charite.

2

9. Manar Maged

Manar, nazývaná aj ako Dvojhlavé dievča sa narodila v Káhire v roku 2004. Tiež trpela chorobou parazitického dvojčaťa, ktoré s ňou bolo spojené v oblasti hlavy a nemalo žiadne končatiny, ale dokázalo sa smiať, plakať a žmurkať.

3

Keď mala Manar 10 mesiacov, musela byť prevezená do nemocnice, kde lekári konštatovali, že dvojča musí byť od jej tela oddelené. To po operácií zomrelo, pretože s Manar bolo spojené obehovým systémom. Po necelom roku Manar musela do nemocnice opäť, kvôli komplikáciam spojených s predchádzajúcou operáciou, no nepodarilo sa ju zachrániť a zomrela.

4

8. Min An

Min An je prezývaný aj ako Rybí muž. Trpí od narodenia kožnou chorobou, ktorá spôsobuje, že sa jeho koža prehrieva a bez pravidelných kúpeľov sa doslova varí zaživa. To spôsobuje, že je často veľmi agresívny, a preto ho v sirotinci často privezovali k posteli.

7

Potom si však začal písať s 80-ročnou Brandou pochádzajúcou z Veľkej Británie a chlapca pravidelne navštevuje. Vďaka nej sa naučil plávať a kontrolovať svoj hnev.

6

7. Joseph Merrick

Joseph, ktorý je známy aj ako Sloní muž, sa narodil v roku 1862 vo Veľkej Británii. Narodil sa s Proteovým syndrómom, čo je vzácna a ojedinelá porucha, ktorá spôsobuje nekontrolovateľný rast tkanín, kostí, svalov a ciev. Keď mal Merrick 11 rokov, jeho matka zomrela a otec sa o neho odmietol starať. Tak sa dostal do cirkusu a chodil po celom svete.

Prečítajte si tiež:
Kto kraľuje sociálnym sieťam?

9

Vzhľadom k veľkosti jeho hlavy musel spať v sede, pretože jeho hlava bola príliš veľká a ťažká. V jednu noc v roku 1890 sa rozhodol, že bude spať ako normálny človek a ráno ho objavili mŕtveho.

8

6. Didier Montalvo

Kolumbijčan Didier bol prezývaný aj ako Korytnačí chlapec. Od narodenia ho trápilo kožné ochorenie s názvom Melanocytový névus, ktorý postihuje veľké množstvo detí akéhokoľvek veku. Väčšinou sú však malé a bezpečné o veľkosti materských znamienok, no môžu prerásť až do veľkých kožných nádorov a anomálií.

9

Névus na Didierovom tele spôsobil ojedinelú kožnú anomáliu. Celý jeho chrbát pokryl výrastok, ktorý pripomínal korytnačí pancier, a tak ho jeho priatelia a rodina začali volať Korytnačí chlapec. Po čase ho však ľudia z jeho dediny začali považovať za syna diabla, a preto jeho rodičia vyhľadali lekársku pomoc. Na ich výzvu zareagoval britský chirurg, ktorý operáciou zbavil 6-ročného chlapca obrovskej anomálie.

10

Pokračovanie na ďalšej strane

Na svete existuje veľké množstvo ľudí, ktorí sú nejako postihnutí. Niektoré postihnutia sú ťažšie, iné ľahšie, no existujú aj také, ktoré sú ojedinelé. Práve tejto poslednej kategórií je venovaný tento článok, v ktorom si ukážeme 10 ľudí, ktorých zasiahlo nezvyčajné postihnutie.

5. Mandy Sellars

Mandy pochádza z Veľkej Británie a bol jej diagnostikovaný Proteov syndróm. Jej nohy sa enormne zväčšili – vážia viac než 90 kilogramov a po obvode merajú meter. Kvôli nohám má množstvo špeciálnych výdavkov, napríklad topánky na mieru ju stoja ročne 4-tisíc dolárov a tiež má na mieru vyrobené auto, ktoré nie je ovládané nohami.

11

Jednu nohu jej museli lekári amputoval, pretože sa v nej vytvorila krvná zrazenina. Po operácii však zvyšok končatiny naďalej rástol. Musela jej byť vyrobená protéza na mieru. Tá by jej mala vydržať dokonca života.

12

4. Petero Byakatonda

Petero je chlapec z malého mestečka v Ugande. Trápil ho Kruzonov syndróm, čo je vrodená porucha lebky a je často dedičný. Hlavným príznakom tohto ochorenia je vežovitá lebka s veľkým čelom a najnebezpečnejšie na tomto syndróme je obrovský tlak na oči a uši, čo môže vieš k strate zraku a sluchu.

Prečítajte si tiež:
Čaro a sila života zachytená v obrazoch: Portréty predčasne narodených detí pred a po

13

Susedia ho kvôli tejto chorobe neznášali a fyzicky a psychicky ho týrali. Pri prejazde mestečkom si ho však všimol lekár, ktorý zorganizoval verejnú zbierku a po nej odcestoval Petero do Texasu, kde tím lekárov pol roka rekonštruoval jeho lebku.

14

3. José Mestre

José pochádza z portugalského Lisabonu a na jeho tvári vyrástla obrovská anomália. Začala sa tvoriť ja jeho pere, keď mal 14 rokov, no ako dospieval, anomália sa zväčšovala až do hmotnosti 5 kilogramov. V dôsledku toho oslepol na jedno oko a veľmi sa mu zhoršilo dýchanie, rozprávanie, jedenie ale i spanie. Bez liečby prežil 40 rokov.

15

Dôvody, prečo nepodstúpil operáciu, bolo chybne určenie diagnózy, nedostatok peňazí, ale i náboženské presvedčenie. V roku 2010 mu však lekári povedali, že ak nepodstúpi operáciu, zomrie. Preto odcestoval do Chicaga, kde sa podrobil celkovo 4 operáciam, pri ktorých mu bol odstránený nádor a obnovené rysy tváre.

16

2. Dede Koswara

Dede, ktorý je pôvodom z Indonézie, trpí ľudským papilomavírusom, čo je plesňové ochorenie, ktoré spôsobuje rast tvrdých a veľkých plesňových výrastkov, ktoré vyzerajú ako stromová kôra. Táto choroba mu zabraňuje vykonávať aj základné úkony.

17

V roku 2008 podstúpil v USA operáciu, pri ktorej mu odstránili 6 kilogramov týchto výrastkov. Táto operácia však vyriešila jeho problémy len dočasne. V roku 2011 sa musel podrobiť ďalšej operácii a keďže na jeho ochorenie neexistuje liek, operácie budú nutné do konca jeho života.

1. Alamjan Nematilaev

Tento chlapec z Kazachstanu trpel ochorením, ktoré sa volá Foetus in fetu. Ide o veľmi vzácnu poruchu, kedy počas tehotenstva jeden plod obalí druhý. Mnoho z týchto plodov je nevyvinutých, no plod, ktorý bol v Alamjanovi mal vyvinuté vlasy, zuby, končatiny, nechty, genitálie i základné črty tváre. V jeho tele žilo toto dvojča 7 rokov.

19

V roku 2003 Alamjana poslali zo školy do nemocnice, pretože sa im nepozdávalo jeho naduté brucho. Po týždni pozorovania došlo k operácii, pri ktorej mu bolo dvojča z tela odstránené. Toto dvojča vážilo 2 kilogrami a lekári sa vyjadrili, že chlapec vyzeral ako v šiestom mesiaci tehotenstva.

20

Viac informácií o týchto ľuďoch a ich anomáliach nájdeš v tomto videu:

 

O ďalších nezvyčajných anomáliach si môžem prečítať i TU.

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií