fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ľudia sa z čísel nenajedia, tvrdí Kamenický na Hegerove chválenie o zlepšení 

„Matovič s Hegerom sa snažili v roku 2022 učiť koňa nežrať a boli presvedčení, že sa to dá,“ povedal Fico.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2023 (SITA.sk) – Slovensko je skrachovaná a rozbitá krajina. Na piatkovej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Výrazné zlepšenie

Hoci sa poverený premiér Eduard Heger vo štvrtok podľa Fica „chválil“, že si krajina vlani v rámci deficitu výrazne polepšila, no na druhej strane mince podľa neho stojí šírenie chudoby, obrovské zdražovanie a zhoršovanie podnikateľského prostredia.

„Matovič s Hegerom sa snažili v roku 2022 učiť koňa nežrať a boli presvedčení, že sa to dá,“ povedal Fico. Ako ďalej povedal, jeho strana nebude nikdy robiť politiku pre čísla, či bude deficit 2 % alebo 2,5 %.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Lepšie životná úroveň

Politika sa podľa Fica robí, aby bola životná úroveň ľudí lepšia. Pre vysoké ceny tovarov a služieb štát vlani vybral výrazne vyššie dane, čo sa podpísalo pod lepší deficit.

Taktiež bývalý minister financií a podpredseda strany Smer- SD Ladislav Kamenický povedal, že životná úroveň ľudí výrazne poklesla. Podľa neho to potvrdzujú aj čísla Eurostatu.

Prečítajte si tiež:
Prečo Slovensko za obrnené vozidlá platí o 120 miliónov viac, pýta sa KDH a od Naďa žiada vysvetlenie

„Ocitli sme sa hneď vedľa Grécka či Bulharska,“ skonštatoval Kamenický. Vlani bolo na Slovensku podľa neho výrazné zdražovanie a reálne mzdy poklesli. „Ľudia sa z čísiel nenajedia,“ doplnil Kamenický na margo správ o poklese deficitu.

Viac k témam: Inflácia, Podpredseda strany Smer-SD, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Zdražovanie, Životná úroveň
Zdroj: SITA.sk – Ľudia sa z čísel nenajedia, tvrdí Kamenický na Hegerove chválenie o zlepšení  © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií