fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ľudské telo skrýva unikátne zvláštnosti, o ktorých sme doposiaľ nemali ani tušenia!

Máte tip? napíšte nám mailom

Myslíte si, že viete o svojom tele už všetko? Tak ste 100 percentne na omyle, pretože vedci vždy zistia niečo nové, čo nás prekvapí či šokuje. A podobne tomu bude aj dnes.

Toto je 8 najväčších zaujímavostí o našom tele:

1. Vedeli ste, že keď spíte, nedokážete cítiť žiadne vône?

2. Ak si žena počas tehotenstva poškodí vnútorné orgány, tak dieťa v jej brušku pošle svoje kmeňové bunky na poškodené miesto, aby urýchlili proces hojenia.

3. Naše srdce produkuje každý deň dostatok energie na 19-míľový výlet nákladným automobilom a mozog produkuje energiu na osvetlenie 10-wattovej žiarovky.

4. Ľudské sliny obsahujú prírodné lieky proti bolesti nazývané opiorfin, ktoré sú šesťkrát účinnejšie ako morfín.

5. Vďaka svojej ruke môžete určiť stupne uhla. Stačí, aby ste si prsty na ruke rozprestreli čo najviac a môžete merať, ako to vidíte na obrázku.

Zdroj: www.brightside.me

6. Existujú farby, ktoré si náš mozog nedokáže predstaviť. Skladajú sa z odtieňov ako červeno-zelená alebo žlto-modrá. Ak nás totiž niekto požiada, aby sme si predstavili žlto-modrú farbu, tak automaticky premýšľame nad zelenou, zatiaľ čo existuje farba, ktorá je súčasne žltá a modrá. Len si ju nedokážeme predstaviť.

Prečítajte si tiež:
Hnutie 269 vyzývalo ľudí k tomu, aby otvorili oči. Stretol si ich v električke aj ty?

7. Je známe, že vo veku 60 rokov stratíme polovicu našich chuťových pohárikov, a tak aj schopnosť rozoznávať rozdiel medzi sladkým, slaným, kyslým a horkým.

8. Paradoxom je, že kyslík je potrebný na to, aby ľudia žili, ale zároveň oxiduje bunky, čo vedie k starnutiu.

Zdroj: brightside.me
Foto: Pixabay, brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií