fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Historický počin: Vedci po prvýkrát vytvorili ľudsko-zvieracie embryo

Máte tip? napíšte nám mailom

Hybridné embryo dostalo prezývku Chiméra.

Vedci po prvýkrát v histórii ľudstva stvorili hybridné embryo. Konkrétne sa im podarilo vytvoriť prasacie embryá, ktoré v sebe majú aj nízky obsah ľudského tkaniva. Tieto zárodky sa pestovali v maternici prasnice a výskumníci veria, že vďaka tejto technike sa budú môcť v budúcnosti pestovať celé ľudské orgány. Pričom by sa tak odstránil problém s nedostatok orgánov vhodných na transplantácie.

snimka12

Hybrida vytvorili tak, že vstrekli ľudské kmeňové bunky do prasacích embryí. Tieto bunky v nich rástli po dobu 28 dní a následne boli odstránené.

Tento výskum však vyvoláva i mnohé etické otázky, či sa prehnanou dávkou ľudskej DNA nemôže zrodiť prasa s ľudským mozgom či výzorom.

Svoje znepokojenie vyjadril i riaditeľ Human Genetics Alert, David King, ktorý povedal, že tieto experimenty považuje za znepokojivé a že v mytológii boli chiméry právom obávané a desivé. Zároveň vyzval verejnosť, aby vyjadrila ohľadom tohto výskumu svoj nesúhlas. Zároveň vyjadril aj obavu, že ak by sa ľudské orgány pestovali v ošípaných, mohli by sa rôzne ochorenia preniesť z prasiat na ľudí.

Prečítajte si tiež:
Dcéra sa s otcom nevidela 12 rokov, nakoniec s ním prišla o panenstvo!

Aký je tvoj názor?

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií