fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lyžiarska legenda Lindsey Vonnová si splnila sen, kultovou zjazdovkou Streif v Kitzbüheli sa prehnala počas noci (video)

V minulosti dosiahla Vonnová 82 triumfov vo Svetovom pohári a získala tri olympijské medaily vrátane zlata.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.1.2023 (Webnoviny.sk) – Mimoriadne unikátnu príležitosť dostala niekdajšia elitná zjazdárka Američanka Lindsey Vonnová. Spoludržiteľka ženského maxima v počte víťazstiev v seriáli Svetového pohára totiž mohla pokorila slávnu zjazdovku Streif v rakúskom Kitzbüheli.

Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby sa tak nestalo v noci. Na cestu jej svietili iba farebné bránky a v istých pasážach aj umelé osvetlenie. To všetko na jednej z najnáročnejších súťažných tratí na svete. Upozornil na to web iDnes.cz a k správe pridal aj video.

Kariéru ukončili zranenia

Vonnová skončila súťažnú kariéru pred štyrmi rokmi, dohnali ju k tomu zranenia. Aktuálne má 38 rokov, no nič jej nezabránilo vletieť na lyžiach do tmy.

“Po mojich zraneniach som si myslela, že to nikdy nebude možné. Skutočnosť, že som mala túto príležitosť a fyzicky som to zvládla je pre mňa splneným snom,” poznamenala Američanka.

Poradila si aj s Mausefalle

V minulosti dosiahla 82 triumfov v SP, získala tri olympijské medaily vrátane zlata.

Na rakúskej trati musela zabojovať s obávaným úsekom “Mausefalle”, kde je sklon zjazdovky neskutočných 85 percent.

Prečítajte si tiež:
Medzinárodný maratón mieru vyhral Keňan Kerio, z Košíc si odniesol už tretiu zlatú medailu

Ako keby ste skákali z kraja sveta,” opísala legendárna Vonnová svoj nevšedný zážitok.

Viac k témam: Kitzbühel, zjazdovka Streif
Zdroj: Webnoviny.sk – Lyžiarska legenda Lindsey Vonnová si splnila sen, kultovou zjazdovkou Streif v Kitzbüheli sa prehnala počas noci (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií