Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lyžovanie na úrovni. Tieto slovenské lyžiarske strediská získali ocenenia

Ocenenia za top lyžiarske strediská získala Jasná, aj Tatranská Lomnica.

Aktuality.sk uvádzajú, že Skiresort.info, ktorý je v súčasnosti najväčším lyžiarskym portálom na svete, informoval o top rezortoch za rok 2019. Medzi najlepšími rezortmi, ktoré nadobudli ocenenia dominovali aj slovenské strediská ako Jasná a Tatranská Lomnica. O tejto udalosti poskytol informáciu marketingový riaditeľ Juraj Chovaňák, ktorý pôsobí v spoločnosti Tatry Mountain Resorts. Portál posudzoval strediská na základe niekoľkých kritérií, akými sú dopravné zariadenia alebo možnosť efektívneho prístupu do strediska alebo ubytovania.

Chovaňák sa k slovenským strediskám vyjadril nasledovne: „Jasná získala vo svojej veľkostnej kategórii, do 60 kilometrov zjazdoviek, štyri z piatich možných hviezdičiek,“ uviedol Chovaňák. Tatranská Lomnica získala medzi rezortmi s veľkosťou do 20 kilometrov zjazdoviek 3,5 z piatich hviezdičiek.″

Portál Skiresort.info posudzuje výkonnosť lyžiarskych stredísk už od roku 1998 a za ten čas umiestnil na svojich stránkach informácie o 5400 lyžiarskych strediskách v rámci celého sveta. Najlepším lyžiarskym strediskom tohto roku je rakúsky Kitzbühel/Kirchberg, ktorý má hodnotenie na pozícii 4,9 hviezdičiek.

Portál OnTheSnow, uvádza ďalšie lyžiarske strediská, ktoré sú v súčasnosti najnavštevovanejšie. Medzi ne patrí Chamonix vo Francúzsku, St. Anton v Rakúsku, Bansko v Bulhársku, Zem all See v Rakúsku.

Slovenské lyžiarske strediská získali ocenenia
Zdroj: facebook.com/Jasná

Lyžiarske strediská v zahraničí

Chamonix vo Francúzsku

Údolie Charmonix je charakteristické piatimi lyžiarskymi areálmi, kde sa nachádza 140 km zjazdoviek. Keďže toto miesto obsahuje niekoľko svahov, Chamonix je ideálnou príležitosťou pre začiatočníkov, pokročilých, ale najmä skúsených lyžiarov. Vhodný čas kedy toto lyžiarske stredisko navštíviť je práve december až máj.

St. Anton v Rakúsku

Lyžiarske stredisko s názvom St. Anton patrí momentálne ku svetovej špičke a to vďaka tomu, že z 300 kilometrov vyznačených zjazdoviek je dostupná pre začiatočníkov takmer polovica. Ostatných 180 km svahov nie je upravených, to ocenia najme lyžiari, ktorí radi pociťujú adrenalín.

Bansko v Bulhársku

Bansko je momentálne súčasťou svetového dedičstva UNESCO a pre lyžiarov je toto stredisko vhodné hlavne kvôli výhodnej cene. Tá je podstatne nižšia ako vo Francúzsku alebo vo Švajčiarsku. Skutočne priaznivé ohlasy si vyslúžili aj miestne lyžiarske školy.

Zem all See

Toto stredisko môžeme považovať za chodiacu tradíciu, pretože poskytuje nádherný výhľad na jazero čo je ideálnou príležitosťou pre večernú romantiku. Stredisko obsahuje takmer 80 km zjazdoviek pre každého, kto má záujem si vyskúšať lyžovanie alebo snowboard práve v tomto stredisku.

Zdroj titulnej foto: facebook.com/RK Ski & Snowboard Instructors

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií