Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Machačkala a Prigožinova vzbura predstavovali signály Putinovej strategickej slabosti, tvrdí Zelenskyj

Poznamenal, že v súčasnosti je dôležité, aby Ukrajina a jej západní spojenci boli silní a jednotní.

31.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že najprv vzbura Jevgenija Prigožina a potom pogrom na letisku v Machačkale sú signály, že Putinov režim nie je schopný strategicky viesť vojnu proti Ukrajine. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Mobilizovali všetky svoje sily, aby nestratili to, čo na Ukrajine zajali, no zároveň zamorili svoje územie takou mierou nenávisti a degradácie, že Rusko už druhýkrát v tomto roku stratilo kontrolu nad udalosťami. To všetko sú signály, že Rusko dokáže odolať nepriateľským akciám a na niektorých miestach zvýšiť tlak na fronte, ale nie je schopné strategicky odolať takejto konfrontácii,“ vyhlásil Zelenskyj.

Poznamenal, že v súčasnosti je dôležité, aby Ukrajina a jej západní spojenci boli „silní a jednotní“ a urobili všetko „možné aj nemožné“, aby túto vojnu zvládli.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Machačkala, Protesty, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Machačkala a Prigožinova vzbura predstavovali signály Putinovej strategickej slabosti, tvrdí Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií