Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Macron vyjadril podporu Izraelu a prišiel zdieľať ich bolesť, prvým cieľom je podľa prezidenta prepustenie rukojemníkov

Po príchode do Tel Avivu sa Macron stretol s rodinami 18 francúzsko-izraelských občanov, ktorých zabili, uniesli alebo sú nezvestní.

24.10.2023 (SITA.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok pricestoval do Izraela. Na stretnutí s izraelským prezidentom Jicchakom Herzogom povedal, že prišiel „vyjadriť podporu a solidaritu a zdieľať vašu bolesť“.

Prepustenie rukojemníkov bez rozdielu

„Prvým cieľom, ktorý by sme teraz mali mať, je prepustenie všetkých rukojemníkov bez rozdielu, pretože zahrávať sa so životmi detí, dospelých, starých ľudí, civilistov, vojakov je hrozný zločin,“ povedal Macron v Izraeli.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ten francúzsky prezident podľa svojich slov nechce nechať samotný v boji proti terorizmu. „Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme obnovili mier, bezpečnosť a stabilitu pre vašu krajinu a celý región,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Rodiny francúzsko-izraelských občanov

Po príchode do Tel Avivu sa Macron stretol s rodinami 18 francúzsko-izraelských občanov, ktorých zabili, uniesli alebo sú nezvestní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Francúzske úrady uviedli, že pri útoku palestínskeho militantného hnutia Hamas zo 7. októbra zomrelo 30 francúzskych občanov, deväť je nezvestných alebo ich zadržiavajú militanti.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Izraelsko-palestínsky konflikt, Rukojemníci, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Macron vyjadril podporu Izraelu a prišiel zdieľať ich bolesť, prvým cieľom je podľa prezidenta prepustenie rukojemníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií