fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Maďarsko už zaplatilo za vojnu na Ukrajine príliš vysokú cenu, vyhlásil Szijjártó v reakcii na Zelenského kritiku

Maďarský minister zahraničia povedal, že Zelenskyj nemá právo posudzovať, či je správanie Maďarska v súlade s jeho členstvom v NATO.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.4.2023 (SITA.sk) – Maďarsko už zaplatilo „príliš vysokú cenu“ za vojnu na Ukrajine. V nedeľu to na Facebooku uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Tieto slová boli odozvou na sobotňajšie vyhlásenie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že správanie Maďarska a jeho vzťahy s Ruskom sú v rozpore so statusom spojeneckého štátu Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Maďari v Zakarpatskej oblasti

„Ak toto vyhlásenie znamená ‘S úctou ďakujem Maďarom za prijatie a starostlivosť o viac ako milión utečencov z Ukrajiny a s úctou im ďakujem za to, že naďalej posielajú pomoc’, potom ‘Ste vítaní a môžete s nami rátať aj v budúcnosti’,“ napísal Szijjártó.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Maďarský minister zahraničia tiež povedal, že Zelenskyj nemá právo posudzovať, či je správanie Maďarska v súlade s jeho členstvom v NATO.

„Maďarský ľud už zaplatil za túto vojnu príliš vysokú cenu. Mnoho Maďarov, členov maďarskej komunity v Zakarpatskej oblasti, už v tejto vojne zahynulo,“ dodal Szijjártó.

Bez pomoci by vojna skončila

Maďarský premiér Viktor Orbán v jednom zo svojich nedávnych rozhovorov označil Ukrajinu za „finančne neexistujúci štát“.

Kritizoval pritom Európu za financovanie mnohých základných potrieb Ukrajiny a tvrdil, že bez tejto pomoci by „vojna okamžite skončila“.

Rusko okamžite ocenilo toto vyhlásenie, zatiaľ čo Kyjiv Orbánovi pripomenul závislosť Maďarska od financií Európskej únie.

Prečítajte si tiež:
Grécka polícia zhabala 105 kíl kokaínu, ktorý bol ukrytý v zásielke banánov z Ekvádoru

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Maďarsko už zaplatilo za vojnu na Ukrajine príliš vysokú cenu, vyhlásil Szijjártó v reakcii na Zelenského kritiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií