fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Maďarsko zrejme opäť odloží hlasovanie o prijatí Švédska a Fínska do NATO

Vicepremiér Zsolt Semjén požiadal o presunutie zasadnutia parlamentu o členstve severských krajín o týždeň.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.3.2023 (SITA.sk) – Dlho odkladané hlasovanie v maďarskom parlamente o ratifikácii prístupových protokolov Švédska a Fínska do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) zrejme znova odložia.

Začiatok zasadnutia

Vicepremiér Zsolt Semjén v liste, ktorý v utorok zverejnila maďarská spravodajská webstránka hvg.hu, totiž požiadal o presunutie zasadnutia parlamentu v tejto veci o týždeň. Zasadnutie sa malo pôvodne začať 20. marca.

Semjén uviedol ako dôvod odloženia rokovania Maďarska s Európskou komisiou o údajnom porušení noriem právneho štátu zo strany Budapešti.

Odloženie zasadnutia musí schváliť predseda parlamentu.

Druhé za dva týždne

Maďarsko a Turecko sú jediné členské štáty NATO, ktoré ešte neschválili prístupové protokoly pre švédske a fínske členstvo v NATO.

Odloženie hlasovania v Maďarsku je druhé za dva týždne a najčerstvejšie z mnohých od júla 2022, keď protokoly predložili tamojšiemu parlamentu.

Zdroj: SITA.sk – Maďarsko zrejme opäť odloží hlasovanie o prijatí Švédska a Fínska do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií