Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Maďarský prezident Sulyok podpísal zákon o vstupe Švédska do NATO

Vláda maďarského premiéra Viktora Orbána prvýkrát predložila protokoly na schválenie vstupu Švédska do NATO v júli 2022.

5.3.2024 (SITA.sk) – Maďarský prezident Tamás Sulyok v utorok formálne podpísal zákon o vstupe Švédska do NATO. Udialo sa to v ten istý deň, keď sa ujal funkcie hlavy štátu.

Svojím podpisom odstránil poslednú prekážku po 18 mesiacoch odkladov, ktoré frustrovali Severoatlantickú alianciu v jej snahe rozšíriť sa v reakcii na ruskú vojnu na Ukrajine.

Prezidentov podpis bol potrebný na to, aby vstúpil do platnosti zákon, ktorý schválil maďarský parlament minulý mesiac po niekoľkých mesiacov úsilia maďarských spojencov, ktorí vládu krajiny presviedčali, aby členstvo Švédska v NATO prestala blokovať.

Vláda maďarského premiéra Viktora Orbána prvýkrát predložila protokoly na schválenie vstupu Švédska do NATO v júli 2022, ale záležitosť sa v parlamente zastavila pre nesúhlas poslancov vládnej strany.

Viac k témam: Maďarský premiér, maďarský prezident, vstup Švédska do NATO
Zdroj: SITA.sk – Maďarský prezident Sulyok podpísal zákon o vstupe Švédska do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií