fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Madonna na Malawi: Speváčka navštívila detskú chirurgiu v Afrike, ktorá pred rokom vznikla vďaka nej

Máte tip? napíšte nám mailom

Americká speváčka Madonna (59) navštívila v africkom Malawi Centrum pre detskú chirurgiu, ktoré nesie meno jej dcéry a ktoré odovzdali do prevádzky pred rokom.

Informovali i tom svetové tlačové agentúry.

Speváčka chce spolu s humanitárnou organizáciou Raising Malawi aj naďalej pokračovať v úsilí o pomoc deťom v jednej z najchudobnejších krajín planéty.

Výstavbu centra pri nemocnici v Blantyre avizovala už v roku 2014, aby sa vlani dočkala jeho otvorenia. Odvtedy sa tu realizovalo viac ako 1600 operácií, na špeciálnej intenzívnej jednotke centra liečili asi 300 detí. O ďalších okolo 4000 malých pacientov sa postarali ambulantne alebo po hospitalizácii.

https://www.instagram.com/p/BlS6hkyAbLM/?taken-by=madonna

“Som nadšená… a ďakujem všetkým partnerom za spoluprácu,” zhrnula svoje pocity v pondelok speváčka, ktorá adoptovala štyri deti práve z Malawi, naposledy vlani vtedy štvorročné dvojičky Esther a Stellu. Už predtým platilo to isté o chlapcovi Davidovi (2006) a dievčatku Mercy (2009), ktorej meno nesie spomínané centrum. Madonna má popri nich i dve vlastné deti, 21-ročnú dcéru Lourdes a 17-ročného syna Rocca.

Speváčka v pondelok avizovala aj úplne novú iniciatívu v Malawi. Na popud adoptovaného syna Davida by tam chcela zriadiť futbalovú akadémiu, ktorá by perspektívne mala tejto africkej krajine pomôcť k účasti na svetovom šampionáte, aspoň podľa Davida.

Prečítajte si tiež:
Ako by to vyzeralo, keby bol Messenger realita?

A tu Madonna pózuje so všetkými svojimi deťmi:

https://www.instagram.com/p/BlTGxO8Atma/?taken-by=madonna

 Mercy James Centre For Pediatric Surgery and Intensive Care je pomenované po Madonninej adoptovanej dcére Mercy James, ktorá mala na oslave prvého výročia centra oblečené čierno-biele letné šaty (druhá sprava).

Zdroje: http://www.teraz.sk/magazin/madonna-malawi-klinika/337309-clanok.htmlhttp://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-5959637/Madonna-poses-SIX-children-visit-Malawi.html

Foto: https://thehimalayantimes.com/entertainment/malawi-hails-madonnas-motherly-spirit-opening-new-hospital/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií