fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Magické miesta na zemi, kde nefunguje gravitácia! Navštívili by ste ich?

Máte tip? napíšte nám mailom

Podstatou gravitačného zákona je sila, ktorou sa dve telesá alebo aj bytosti, navzájom priťahujú. Táto sila nás tiež drží na zemi. Existujú však magické miesta, kde táto sila nefunguje. Pozrite sa kde sa nachádzajú. 

Týchto miest nie je vôbec málo a záhadné zostávajú aj naďalej pre mnohých ľudí.

Sv. Ignác, Mystery Spot, Michigan, USA

Vraví sa, že v päťdesiatych rokoch 20 storočia prišli skúmať toto miesto geodeti a všetky ich prístroje prestali fungovať. Tento problém bol však iba v okruhu 90 metrov.

Magické miesta
Fittik.eu

Mystery Spot, Santa Cruz, California

V blízkosti Santa Cruz sa v lese nachádza zvláštna oblasť v priemere 45 metrov. Padajúce veci, ľudia chodia naklonení a vracajú sa znovu a znovu, aby opäť zažívali tieto podivné veci.

Magické miesta
Fottik.eu

Hoover Dam, Nevada, USA

Silný prúd, ktorý táto stavba priehrady vytvára, vám nedovolí naliať do nej vodu. Vietor ju vynesie smerom nahor. Ak raz navštívite toto miesto, nezabudnite to vyskúšať.

Magické miesta
Fottik.eu

Waterfall, Faroe, Island

Padajúci vodopád smerom hore? V Atlantickom oceáne medzi Škótskom a Islandom, sa práve takýto vodopád nachádza. Nie je to však žiadne kúzlo, ale silný vietor. Takýchto vodopádov existuje viac, ale vidieť ich stojí určite zato.

Prečítajte si tiež:
Šokujúce satelitné snímky z Afganistanu ukazujú, ako sa tisíce ľudí pokúšajú opustiť krajinu
Magické miesta
Fottik.eu

Magnetický kopec, Leh Ladakh, India

Na štátnej diaľnici v Indii sa nachádza magnetický kopec Leh-Kargil-Baltik, ktorý ťahá autá do kopca. Dokonca sa vraví, že aj lietadlá musia letieť vyššie, aby sa tejto magnetickej sile vyhli.

Zdroj/ Foto: https://www.fottik.eu/neuveritelne-miesta-na-svete-kde-nefunguje-gravitacia/

Video: https://m.youtube.com/watch?v=pVW7_MqqHOQ

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií