Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Majerský praje Pellegrinimu, aby bol nadstranícky a do polarizovanej spoločnosti priniesol pokoj

„Od prvého dňa bude čeliť mnohým ťažkým skúškam,“ povedal predseda Kresťanskodemokratického hnutia.

15.6.2024 (SITA.sk) – Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský praje novému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu, aby dôstojne reprezentoval Slovensko v zahraničí a bol nadstranícky. Vo svojom stanovisku tiež novej hlave štátu zaprial, aby sa zastával najmä záujmov ľudí a Slovenka, a aby bol nositeľom pokoja.

Šéf kresťanských demokratov zdôraznil, že nový prezident prichádza do obdobia, kedy v spoločnosti panuje nepokoj, nenávisť a nedôvera. Ako uviedol vo svojom stanovisku k inaugurácii, od Pellegriniho očakáva, že prinesie pokoj, rozvahu a bude spájať polarizovanú spoločnosť.

Od prvého dňa bude čeliť mnohým ťažkým skúškam. Prajem Petrovi Pellegrinimu, aby vykonával svoju funkciu so štátnickým prístupom a vždy uprednostnil dobro a záujem všetkých občanov Slovenskej republiky, pred záujmami úzkych politických skupín. Až čas ukáže, ako v týchto skúškach obstojí a ako si ho história bude pamätať,“ vyjadril sa Majerský.

Podotkol, že hoci sa s Pellegrinim nie vo všetkom zhodne, praje si, aby sa na toto obdobie spomínalo ako na čas zmieru, prosperity a súdržnosti.

Viac k témam: Inaugurácia prezidenta, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH)
Zdroj: SITA.sk – Majerský praje Pellegrinimu, aby bol nadstranícky a do polarizovanej spoločnosti priniesol pokoj © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií