Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Majstri sveta aj nováčik medzi elitou, Slovensko spoznalo súperov na MS v hokeji 2024

Zloženie základných skupín na MS v hokeji 2024 podľa rebríčka IIHF.

29.5.2023 (SITA.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia by sa na budúcoročnom svetovom šampionáte mala predstaviť v základnej skupine v Ostrave a jej súpermi by mali byť výbery Kanady, Nemecka, Švédska, Lotyšska, Francúzska, Kazachstanu a Poľska.

Viac o téme: MS v hokeji 2023

V porovnaní s MS 2023 by Slováci hrali opäť s Kanaďanmi, Lotyšmi aj Kazachmi. Uvedené vyplýva z rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). V druhej skupine so sídlom Prahe by mali hrať Fíni, Američania, Švajčiari, domáci Česi, Dáni, Nóri, Rakúšania a Briti.

Zloženie skupín sa riadi rebríčkom IIHF, no organizátori každého šampionátu majú priestor na menšie zmeny, vymeniť môžu jednu či dve reprezentácie na rovnakej pozícii v skupine. Definitívnu podobu zloženia skupín by mali organizátori nasledujúceho šampionátu potvrdiť v najbližších hodinách či dňoch, česká strana však zatiaľ neavizovala prípadné zmeny.

MS v hokeji 2024 – zloženie základných skupín

podľa rebríčka IIHF

Praha: Fínsko, USA, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko, Veľká Británia

Ostrava: Kanada, Nemecko, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan, Poľsko

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2023, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, Rebríček IIHF
Zdroj: SITA.sk – Majstri sveta aj nováčik medzi elitou, Slovensko spoznalo súperov na MS v hokeji 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií