Majte ma radi takú, aká som

Majte ma radi takú, aká som

,,Niekedy sa cítim neistá, keď na seba sa dívam. Vnímam svoje vlasy, ústa, tvár, chcem byť chvíľu iná,” spieva Dominika Mirgová v piesni Labuť. Byť ženou je krásne a ťažké zároveň. Od ženy sa toho vyžaduje veľa. Mala by byť vždy krásna a upravená, mala by mať dokonalú postavu, mala by sa vedieť správať, byť sebavedomá, vždy sa usmievať, byť príťažlivou. Všade, kde sa objaví, by mala dávať svetlo a svojím prirodzeným šarmom na seba pútať pozornosť. Nemala by mať nikdy zlú náladu, roztrapatené mastné vlasy a už vôbec nie rozťahané tepláky a mikinu po bratovi. Neľahká úloha. 

A potom som tu ja. Malinká žena s nie úplne ideálnou postavou. Aj mňa trápia strie, široké boky a jazvičky po akné, ako aj akné samotné, nemám guľatý zadok, prirodzene lesklé vlasy vidím iba v reklame a permanentný mejkap podľa mňa neexistuje. Občas schudnem a občas priberiem. Ale stále som to ja. Aj napriek všetkým tým drobnostiam, ktoré svet označuje nedokonalosťami, sa stále cítim krásna a šťastná. Prijala som sa taká, aká som a neviem si to vynachváliť. A ty by si to mala urobiť tiež.

https://www.instagram.com/p/BjC4iyqHlht/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Nie som žiadna intelektuálka, ktorej z času na čas nepadne dobre horúci kúpeľ, masáž či bylinkový zábal na vlasy. Občas sa aj ja rada nechám rozmaznávať. Nemám problém sa namaľovať, obliecť si moje obľúbené červené šaty a spokojná sama so sebou vyraziť do školy. A potom sa to začne! Akonáhle ma niekto uvidí, zastaví ma a začne mi rozprávať, či som sa dnes videla v zrkadle, či na seba potrebujem pútať pozornosť a ako mi vôbec nepristane, pretože to vôbec nie som ja. A ja, hlúpa, si ich s plačom idem prezliecť na záchod, pretože vyzerám určite strašne a môj vnútorný hlas, ktorý mi ešte ráno vravel, aká som top, nemal pravdu. Dobre, stačilo!

Vieš, kedy budeš skutočne šťastná? Keď prestaneš počúvať druhých a začneš počúvať iba seba. Nie je dôležité, čo si o tebe šuškajú baby v laviciach, keď vojdeš do triedy, alebo čo si o tebe pomyslí tvoj šéf, keď si k nemu prídeš po výplatnú pásku. Dôležité je to, čo si o sebe myslíš ty. Cítiš sa byť krásna? Si krásna! Páčiš sa sama sebe v tých obtiahnutých červených šatách v zrkadle? Potom nevidím dôvod, prečo by si v nich nemohla vyjsť na ulicu. Chceš si dať šortky, ale nemáš práve najštíhlejšie stehná? Daj si ich!

Čím skôr pochopíš, že najkrajšia si vtedy, keď si sama sebou, bez ohľadu na to, čo si o tebe myslia druhí, tým skôr budeš šťastná.

Hovorí sa, že naj­lep­šia ob­rana je útok, ale podľa mňa je naj­lep­šia ob­rana ig­no­rá­cia. Ak sa cítiš dobre v tých červených šatách od mamy a ružový rúž ti robí radosť, tak prečo sa obmedzuješ? Prečo nič z toho nenosíš? Hanbíš sa za seba? Chceš celý život prežiť s plačom do vankúša, skrývaním sa v čiernej a neustálymi výčitkami, ako si nemôžeš dovoliť obliecť plavky a tvoja suseda áno, pretože je minimálne o 20 kíl chudšia?

Ver, že ľudia, ktorí ťa budú hodnotiť a vďaka ktorým sa budeš cítiť menejcenná, škaredá, stará a ešte neviem aká, tu boli a aj vždy budú. S tým nič nenarobíme.

https://www.instagram.com/p/BiZhwYVnMcz/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

My ženy sme už raz také – citlivé, dôverčivé a sem-tam aj naivné, keď si pripúšťame to, čo o nás povedia druhí. A občas sme to práve my samy, ktoré sa podceňujú. Každá sme vo svojej podstate krásna. Aj ty, ktorej zostalo bruško po pôrode, aj ty, ktorá má na stehnách strie, aj ty, ktorá široké boky zdedila po babke.

To, že sa na teba bude každý dívať a posudzovať, keď si oblečieš tie krásne červené šaty, je iba v tvojej hlave. Vlastne všetko je to v hlave. Tam sa to všetko začína a končí. Je iba na tebe, či si veci pripustíš alebo nie. Zmeň svoje myšlienky a tvoj život bude oveľa krajší. Jedného dňa to pochopíš a potom budeš plakať, pretože ti zrazu príde ľúto toho, čo si chcela, no kvôli rečiam druhých si to nemala odvahu spraviť.

Si to najkrajšie a najjemnejšie stvorenie, ktoré nebo mohlo svetu dať. Si žena. Tak buď na to hrdá.

Zdroj: YouTube.com

Foto: https://www.instagram.com/p/BjC4iyqHlht/?utm_source=ig_web_copy_linkhttps://www.instagram.com/p/BiEKQkuH_Ue/?utm_source=ig_web_button_share_sheethttps://www.instagram.com/p/BiZhwYVnMcz/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Video: https://www.youtube.com/watch?v=fazysjxytVw 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Prečo som sa zmenila?
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Prezývajú ma Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.