fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Majstrovské divadlo: Táto make-up artistka vnáša život svetoznámym maľbám

Máte tip? napíšte nám mailom

Marilyn Monroe, Audrey Hepburn či Cristiano Ronaldo – to sú len niektoré z najznámejších tvárí, ktoré čínska make-up artistka He Yuhong transformovala do svojich vlastností a čŕt. Teraz sa obracia k slávnym umeleckým dielam.

Videá 27-ročnej ženy sa na čínskych sociálnych médiách stali virálom vďaka jej make-upovým premenám.

Zdroj: REUTERS/Thomas Suen

“Je ťažšie urobiť tento druh make-upu, pretože je to skôr kreslenie,” povedala He, ktorá žije v juhozápadnom meste Čchung-čching. Pokračuje: “Potrebujem kresliť tváre iných ľudí na svoju vlastnú, s pridaním množstva detailov. Takisto mením aj rysy svojej tváre.”

Robí zo seba dokonca aj postavy z obrazov, ako napríklad “Dievča s perlovou náušnicou” zo 17. storočia – obraz Holanďana Johannesa Vermeera.

Trvalo jej to dlhšie ako šesť hodín. Opatrne nanášala vrstvy make-upu, replikovala očné tiene a vyrábala si šatku na hlavu, aby sa čo najviac pripodobnila tej na plátne.

Zdroj: REUTERS/Thomas Suen

Predtým, ako sa stala blogerkou meniacou sa na slávne maľby, mala svoje vlastné kozmetické štúdio. Vtedy sa venovala prevažne svadobnému a reklamnému líčeniu. Teraz táto talentovaná make-up artistka odhaduje, že jej mesačné výdavky na make-up sa vyšplhajú až na 10.000 čínsky jüanov, čo je v prepočte viac ako 1270 eur. Samozrejme, podporujú ju sponzori.

Prečítajte si tiež:
Fyzicky aj mentálne vás zregeneruje: Vyberte si jogu podľa vášho gusta

“Rada skúšam nové veci,” hovorí. Zároveň dodáva, že ďalšie na programe sú postavy z Levieho kráľa či princezné z animovaných Disney filmov.

Zdroj, foto: https://www.reuters.com/article/us-china-makeupartist/masterpiece-theater-chinese-make-up-artist-brings-paintings-to-life-idUSKBN1L20FM

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií