fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Malajzia dostala dotácie 11,3 miliárd dolárov pre TOTO

Priame zahraničné investície sú dôležitým zámerom rozvojových krajín na celom svete. Najmä tých, ktoré sa usilujú oživiť svoje hospodárstvo v nových oblastiach.

Máte tip? napíšte nám mailom

Malajzia je jednou z takýchto krajín. Vďaka novej vláde, ktorá je pri moci, sa štát stáva atraktívnou destináciou v rámci organizácie ASEAN (Združenie národov juhovýchodnej Ázie). Malajzijský úrad pre rozvoj investícií informoval, že v prvej polovici roku 2019 dosiahla táto krajina v priamych zahraničných dotáciách 11,3 miliárd dolárov.

Podľa odborníkov je to výsledok atraktívnych daňových politík, konkurenčných stimulov pre investície, vysokokvalifikovanej pracovnej sily a prosperity výrobného priemyslu. Zámorskí obchodníci sú presvedčení o pokroku krajiny v oblasti ekológie a priemyslu 4.0. Termínom priemysel 4.0 sa označuje vzájomná komunikácia v rámci systému, ktorú nám umožňuje „internet vecí.“ V tomto systéme sú zahrnuté podnikové technológie, stroje vo výrobe, roboty, manipulátory, logistika, produkty, ľudia a dátové inžinierstvo.

Štát sa zameriava tiež na zelené technológie pre zabezpečenie udržateľnosti a konkurencieschopnosti na globálnom trhu. Ministerstvo financií spustilo program značnej investície do „zelených riešení,“ v rámci ktorých sa poskytuje podpora na urýchlenie produkcie a zavádzanie ekologických postupov.

Partnerstvá a investície

V rôznych odvetviach sa otvárajú príležitosti pre zahraničných investorov, aby nadviazali partnerstvá. Tie by mali byť založené na stimuloch pre príjmy s väčšinovo malajzijskými podnikmi, ktoré sú pre schému oprávnené. Ďalej sa zaznamenáva výrazný rast digitálnej ekonomiky, pretože technológia sa rozvíja rýchlo a účinnosť transformácie je vysoká. Samotný segment elektronického obchodu tvorí 40 % digitálnej ekonomiky a mal by tento rok priniesť viac ako 27 miliárd dolárov. Očakáva sa, že oblasť prispeje k celkovej ekonomike 20 percentami.

Prečítajte si tiež:
Twitter bude vymazávať účty a správy pred voľbami 2020

Rozvoj malajzijskej digitálnej zóny voľného obchodu zohráva úlohu pri zisku zahraničných peňazí, pretože umožňuje využívať cezhraničné obchodné a logistické kapacity. Úsilie firmy Digital Economy Corporation o zdokonalenie digitálnych zručností pracovnej sily je tiež dosť atraktívne pre zahraničné investície.

Kľúčovým priemyselným hráčom, ktorí využívajú možnosti umelej inteligencie a „internetu vecí“ na urýchlenie rastu, sa ponúkajú stimuly a daňové úľavy. Celkovo sa očakáva, že priame zahraničné investície budú naďalej rásť a Malajzia bude mať na svetovom trhu evidentný vplyv.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií