fbpx
Malé dievčatko chceli lekári odpojiť od prístrojov. Z kómy sa prebralo v poslednej chvíli

Malé dievčatko chceli lekári odpojiť od prístrojov. Z kómy sa prebralo v poslednej chvíli

Možno hovoriť o zázraku.

Iba ročná Marwa bola vo vyvolanej kóme od septembra 2016 po tom, ako bojovala s ťažkým vírusom. Lekári jej nedávali veľké šance a tvrdili, že ak by sa zázrakom prebrala, žila by s mnohými vážnymi poruchami. Rodičov upozorňovali, že by nedokázala chodiť, nedokázala by dýchať bez prístrojov a aj prijímanie potravy by bolo problémovým. Navrhovali, aby dieťa bolo od prístrojov odpojené.

Rodičia dievčatka to však rázne odmietali a začali s kampaňou “Nie bez mojej Marwy”. Rýchlo sa im podarilo vyzbierať viac než 114-tisíc podpisov a súd tak nariadil, že sa liečba malého dievčatka predĺži o 2 mesiace.

Len desať dní po tomto súdnom rozhodnutí sa stal doslova zázrak. Marwa sa z kómy prebrala, a tak vyvrátila všetky dohady a predpovede lekárov. Jej matka je nesmierne šťastná a otec sa vyjadril, že denne vidieť progres v jej liečbe. Na Facebooku zverejnil aj video, na ktorom vidieť, že malá bojovníčka sa má lepšie.

Zdroj: dailymail.co.uk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Internet obletela fotka dievčatka, ktoré vyzerá vyčerpane a zničene. Čo sa mu stalo?
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.