fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Malé dievčatko chceli lekári odpojiť od prístrojov. Z kómy sa prebralo v poslednej chvíli

Máte tip? napíšte nám mailom

Možno hovoriť o zázraku.

Iba ročná Marwa bola vo vyvolanej kóme od septembra 2016 po tom, ako bojovala s ťažkým vírusom. Lekári jej nedávali veľké šance a tvrdili, že ak by sa zázrakom prebrala, žila by s mnohými vážnymi poruchami. Rodičov upozorňovali, že by nedokázala chodiť, nedokázala by dýchať bez prístrojov a aj prijímanie potravy by bolo problémovým. Navrhovali, aby dieťa bolo od prístrojov odpojené.

Rodičia dievčatka to však rázne odmietali a začali s kampaňou “Nie bez mojej Marwy”. Rýchlo sa im podarilo vyzbierať viac než 114-tisíc podpisov a súd tak nariadil, že sa liečba malého dievčatka predĺži o 2 mesiace.

Len desať dní po tomto súdnom rozhodnutí sa stal doslova zázrak. Marwa sa z kómy prebrala, a tak vyvrátila všetky dohady a predpovede lekárov. Jej matka je nesmierne šťastná a otec sa vyjadril, že denne vidieť progres v jej liečbe. Na Facebooku zverejnil aj video, na ktorom vidieť, že malá bojovníčka sa má lepšie.

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií