fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Malé vrecko na rifliach nie je výmysel dizajnéra, ale má špeciálne využitie, o ktorom málokto vie

Máte tip? napíšte nám mailom

Azda každý z nás má doma aspoň jedny rifle, a tak sme presvedčení, že ste si určite všimli malé vrecko na nich. To sa nachádza na prednej strany riflí, avšak, môžete ho nájsť na niektorých nohaviciach aj vzadu. Viete, prečo tam je a aký význam plní?

Ide o vrecko, ktoré slúžilo na odkladanie hodiniek. Prvýkrát sa použilo pri Levi’s džínsach v roku 1873 a kvôli svojmu význam sa dodnes nazýva “watch pocket”. V súčasnosti asi málokto používa toto vrecko na tento účel, ale skôr slúži na odkladanie rôznych malých predmetov – od peňazí, náušníc až po žuvačky.

male-vrecko

Okrem vrecka sú však významné aj malé nity okolo neho. Tie slúžili na spevnenie nohavíc robotníkov, ktorí tieto denimové rifle nosili do práce. Práve tam podliehali tlaku fyzicky namáhavej práce, a tak sa častokrát rozpadávali. Z tohto dôvodu sa výrobcovia rozhodli posilniť oslabené miesta nitmi alebo „skrutkami“, ktoré napätie zvládali oveľa lepšie. A takýto nitovaný spôsob vydržal až do dnes a stále sa používa na viacerých rifliach.

Prečítajte si tiež:
5 najhorších miest s pomalším internetovým pripojením ako na Mount Evereste

Počuli ste už niekedy o tom? Ak nie, zdieľajte, lebo o tom vie málokto.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií