fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Malému dievčatku dávali lekári 6 mesiacov života. Jej matka sa ale rozhodla bojovať s osudom a spravila dobre

Máte tip? napíšte nám mailom

Materinská láska a odhodlanie zachránili malému dievčatku život.

Rene Nel žila so svojou rodinou na farme v Južnej Afrike, keď jej len 14-mesačná dcérka Linke ochorela na zápal pľúc. Ten sa ale nedal liečiť antibiotikami. Vidiecki lekári, ktorí dievčatku robili rôzne testy a keď dostali výsledky, rodičom povedali, aby okamžite navštívili najbližšiu nemocnicu. Tá bola vzdialená 4 hodiny od ich domova. Tam Linke podstúpila ďalšie vyšetrenia, na základe ktorých jej bola diagnostikovaná leukémia.

Zdroj: 9news
Zdroj: 9news

Po mesiacoch chemoterapie lekári oznámili rodičom zdrvujúcu správu – dievčatko dávali iba 6 mesiacov života, čo znamenalo, že sa nedožije ani svojich druhých narodenín. Rene tomu ale odmietala uveriť a rozhodla sa bojovať s osudom. “Ako by mohol rodič uveriť tomu, že jeho dieťa zomrie. Skrátka som nedokázala prijať takýto fakt a povedala som si, že budem bojovať zo všetkých síl a nájdem cestu, ako Linke pomôcť a zachrániť ju,” spomína odhodlaná mamina.

Zdroj: 9news
Zdroj: 9news

Ihneď začala na internete vyhľadávať vhodnú liečbu pre svoju malú dcérku. Dokonca prostredníctvom mailu kontaktovala 130 lekárov s nádejou, že niektorý z nich by mohol pomôcť. Neubehlo poriadne ani 24 hodín a v e-mailovej schránke si Rene našla odpoveď od Dr. Luciana Dalla-Pozzu z nemocnice Westmead v austrálskej Sydney. V tom momente spravila matka ťažké, no správne rozhodnutie – celá rodina sa presťahovala do Austrálie, aby sa tam pokúsili zachrániť Linke život. Ani nie o mesiac sa zdravotný stav dievčatka výrazne zlepšil a v roku 2015 bola jeho liečba ukončená. Linke je teraz zdravá a len prednedávnom oslávila svoje 6. narodeniny.

Prečítajte si tiež:
Pretekárska prilba, ktorá číta myšlienky. Značka Ford pracuje na niečom veľkom!
Zdroj: 9news

“Život vnímam úplne inak než predtým. Som vďačná za úplne maličkosti. Tešíme sa z každého dcérkinho kroku, každý deň v jej živote je totiž pozoruhodný,” vraví Rene.

Zdroj: 9news
Zdroj: 9news

 

 

 

Zdroj: 9news

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií