fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marek Krajčí: V protiepidemiologických opatreniach sa bude musieť na Slovensku pokračovať až do vyvinutia vakcíny

V protiepidemiologických opatreniach sa bude musieť na Slovensku pokračovať až do vyvinutia vakcíny proti novému koronavírusu. Zabránenie jeho šírenia je predovšetkým na zodpovednosti ľudí. Myslí si to minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

Máte tip? napíšte nám mailom

„Vírus sme prakticky úplne eliminovali, no je stále tu, na území Slovenska, i keď je veľmi silno potlačený. Pokiaľ budú ľudia zodpovední, tak verím, že v takomto stave by sme mohli zotrvať aj ďalej,“ skonštatoval minister.

Ako dodal, uvoľňovaním opatrení a nezodpovednosťou ľudí by mohla nastať nekontrolovateľná fáza reprodukcie vírusu medzi obyvateľmi. „Ak ľudia budú podceňovať zákernosť vírusu, musíme byť pripravení aj na to, že nastúpi druhá vlna epidémie. A tá je úplne reálna,“ zdôraznil Krajčí.

Vojna s COVID-19 nie je vyhratá

Kvalitnými epidemiologickými opatreniami sa podarilo nový koronavírus takmer úplne eliminovať. Vojna s COVID-19 však nie je vyhratá, ale pokiaľ budú ľudia zodpovední, môžeme byť úspešní. Univerzitná nemocnica v Martine je v prípade potreby pripravená dynamicky rozširovať kapacity na liečenie pacientov s ochorením COVID-19. Po sobotnej návšteve Univerzitnej nemocnice (UN) v Martine to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií