fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marian Kotleba je v karanténe. Na sociálnej sieti sa pochválil, že pil z jednej fľaše so stopármi

Máte tip? napíšte nám mailom

Marian Kotleba predseda Ľudovej strany naše Slovensko (ĽSNS)  je momentálne v karanténe, informuje portál Aktuality.sk. Kotleba sa mal pred pár dňami vrátiť z Čiernej Hory.

Čierna Hora patrí ku krajinám ktoré sú na zozname rizikových, a preto musel Marian Kotleba zostať povinne v izolácii. Zajtra mal mať pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku kvôli podozrivým šekom vo výške 1 488 eur. Podľa informácií sa zo súdu ospravedlnil. Portálu túto informáciu potvrdil jeden z Kotlebov advokát Tomáš Rosina. Hovorca strany ĽSNS Ondrej Ďurica potvrdil, že Marian Kotleba je v karanténe.

Podľa Mariana Kotlebu neboli žiadne kontroly alebo povinné rúška

Marián Kotleba ešte piatok na sociálnej sieti písal: „Priatelia, teraz sme sa vrátili z Čiernej Hory. Išli sme cez Podgoricu, Belehrad, Nový Sad, Budapešť, Šahy až do Banskej Bystrice. A viete čo? Nikde žiadne kontroly, žiadna buzerácia, žiadne povinné rúška,“ vyhlásil šéf extrémistickej ĽSNS.

Marian Kotleba sa Facebooku pochválil aj tým, že pil minerálku z jednej fľaše so stopármi a navštevoval preplnené reštaurácie. „Chodili sme na pláž, bývali sme u miestnych, pili s nimi rakiju, navštevovali preplnené reštaurácie a dokonca sme vozili aj stopárov a pili s nimi minerálku. Z jednej fľaše,“ napísal Kotleba.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku rapídne ubúda počet nakazených na COVID-19. Aktívnych je už len 237 prípadov

Proces bol naposledy odročený

Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba neprišiel ešte v máji na pojednávanie pred Špecializovaným trestným súdom v kauze jeho kontroverzných šekov vystavených na sumu 1488 eur. Kotleba nedal súhlas na konanie v neprítomnosti.

Marianovi Kotlebovi hrozí väzenie pre odovzdávanie šekov, ktoré mali mať v sebe nacistickú symboliku. Proces bol však odročený.

Líder ĽSNS sa postavil pred Špecializovaný trestný súd v Pezinku v marci. Dôvodom boli kontroverzné šeky pre sociálne slabších v hodnote 1488 eur. Význam tohto čísla si vraj prijímatelia šekov vôbec neuvedomovali. Marian Kotleba tak čelí obžalobe z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu potlačeniu základných práv a slobôd.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj aktuality

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií