fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská medailistka všetkých ohromila, takýto úspech nikto nečakal

Máte tip? napíšte nám mailom

Zrod ďalšieho mladého slovenského talentu! Tentokrát v kanoistike.

Bronzová medaila 19-ročnej kajakárky Mariany Petrušovej v pretekoch na 5000 m je zrejme najmenej očakávaným zo štyroch cenných kovov, ktoré doteraz vybojovali Slováci na Európskych hrách v Minsku.

Skromná Mariana sa bála svoje očakávania povedať nahlas, veril jej však tréner, ktorý celý čas dúfal v umiestnenie na predných priečkach. A šikovná Slovenka nesklamala.

„Táto medaila je ani nie že splnený sen… Ani to neviem popísať, čo pre mňa znamená. Je to neuveriteľný pocit. Bojovala som celým svojím srdcom, v kútiku duše som dúfala, že by to mohlo vyjsť na stupeň víťazov, ale nahlas som si to nepovedala,” povedala Mariana Petrušová pre RTVS.

https://www.instagram.com/p/BzON4-hI16Z/?utm_source=ig_web_copy_link

Tréning s mužmi

Celkovo súťažilo 19 žien, Petrušovú s niekoľkosekundovým náskokom predbehli Bieloruska Maryna Litvinčuková a Maďarka Dóra Bodonyiová. Pred štvrtou Írkou Jenny Eganovou ale mala takmer polminútový náskok.

„Bolo treba dávať pozor a byť neustále koncentrovaný. Najmä obrátky boli veľmi rozbité, boli tam vlny,” hovorí bronzová medailistka.

Mariana Petrušová pochádza z Komárna a ženské stereotypy na ňu rozhodne neplatia – zvykne totiž trénovať najmä s mužmi. Jej tréner Peter Likér jej veril od začiatku. „Vedeli sme, že Mariana má dobré výsledky, ale toto sme nečakali. Dúfal som, že môže skončiť v prvej päťke, pretože ju vidím pravidelne na tréningoch, ale medaila prevýšila aj moje očakávania. Je veľká bojovníčka, tvrdo drie a je veľmi oddaná kanoistike, vždy je prvá na tréningu,” cituje Likéra oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru olympic.sk.

Zdroj: sportky.zoznam.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií