Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marianne Williamsonová oznámila kandidatúru o prezidentku Spojených štátov ako prvá spomedzi demokratov

Očakáva sa, že prezident Joe Biden oznámi svoju kandidatúru v najbližších týždňoch.

5.3.2023 (SITA.sk) – Marianne Williamsonová v sobotu oznámila, že sa chce uchádzať o zvolenie za prezidentku Spojených štátov. Sedemdesiatročná autorka, spirituálna líderka a aktivistka sa stala prvou zástupkyňou z radov demokratov, ktorá sa rozhodla v primárkach formálne zabojovať o nomináciu do budúcoročných volieb.

Ambície niekdajšej duchovnej poradkyne Oprah Winfreyovej však pravdepodobne budú medzi demokratmi predstavovať iba symbolickú opozíciu, keďže demokrati sú momentálne silne zjednotení za súčasným prezidentom Joeom Bidenom. Očakáva sa, že prezident oznámi svoju kandidatúru v najbližších týždňoch. Jeho politickí poradcovia uviedli, že sa neboja demokratických primárok, a poznamenali, že Biden túži v prezidentských voľbách opäť poraziť Donalda Trumpa.

Viac k témam: americké prezidentské voľby, Americký prezident
Zdroj: SITA.sk – Marianne Williamsonová oznámila kandidatúru o prezidentku Spojených štátov ako prvá spomedzi demokratov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií