fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marilyn Monroe bola sexsymbol 20. storočia: Aké boli jej triky na krásu?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ikonická kráska, ktorá ukradla srdcia mnohým vplyvným mužom. Právom sa označuje za sexsymbol 20. storočia. Čo všetko robila Marilyn Monroe, aby zvýraznila svoju krásu?

Hovorí sa, že krása Marilyn Monroe brala dych

Blond hriva, pekná postava, výrazná chôdza a zvodný úsmev – tak si pamätáme Marilyn Monroe z mnohých jej filmov. Neraz jej prischla úloha naivných krások, ale kariéru mala výnimočnú a len málo herečiek zanechalo takú stopu, ako ona. O jej bezchybný vzhľad sa vždy starala skupinka stylistov, ktorí presne vedeli, čo urobiť. Na začiatku kariéry si nechala odfarbiť vlasy, lebo sa riadila heslom: „Blondínky majú prednosť“. Odvtedy ju inak vidieť nebolo. Nech sa objavila kdekoľvek, muži za ňou šaleli.

Triky jej vizážistov

Kým my sme dnes zvyknuté na kvalitné podkladové bázy a mejkap, pred rokmi vizážisti nemali také vymoženosti. Keď líčili Marilyn Monroe, na pleť jej najskôr naniesli tenkú vrstvu obyčajnej vazelíny. Vďaka tomu bola pleť svieža, mladistvá a mejkap držal. Na jej zvodné červené pery sa nepoužívala len jedna kontúrovacia ceruzka, ale hneď päť. Bola to malá veda, kedy sa hrali s farbami tak, aby boli pery plnšie a zvodnejšie. Na líčenie očí používala štyri ceruzky – čiernu, hnedú, bielu a červenú. Čierna a hnedá boli na bežnú linku, biela na optické zväčšenie očí a červenú používala iba do vnútorného kútika oka, aby beľmo pôsobilo ešte belšie. Keďže rozjasňovače ešte neexistovali, na lesk tých správnych miest sa používal kokosový olej alebo vazelína. Vedeli ste, že aj božská Marilyn nosila umelé mihalnice?

Sexy chôdza

Možno to bude znieť zvláštne, ale Marilyn Monroe mala trik aj na to, aby bola jej chôdza sexy. Robila to jednoducho tak, že si odrezala jeden podpätok, aby bol o niečo kratší ako druhý. Keď boli opätky nerovnako vysoké, mala pocit, že sa zdôraznila sexi chôdza a vlnenie bokov. Otázne je, ako to vnímala jej panva alebo chrbtica. Na zvádzanie používala parfum Chanel 5 a ako priznala v jednom  z rozhovorov, bolo to to jediné, čo mala na sebe, keď išla spať. Zvykla prespať aj desať hodín, aby sa cítila krásna a ranný rituál prebúdzania trval asi dve hodiny.

Marilyn Monroe Crew GIF by 20th Century Fox Home Entertainment - Find & Share on GIPHY

Starala sa o seba

Žila v slnečnej Kalifornii, kde je hriech nechytať bronz na pláži a užívať si slnečné lúče. Marilyn Monroe sa ale slnku vyhýbala, aby bola jej pokožka svetlá a mladistvá. Musela vyzerať krásne, preto nezabúdala na veľké množstvo krémov a olejov, ktorými sa poctivo natierala. Bola to napríklad klasická Nivea, krém od Elizabeth Arden alebo lanolín či olivový olej. Jej vlasy mali svoj rituál krásy tiež. Pravidelne jej ich odfarbovali peroxidom vodíka, umývala si ich minimálne a nepoužívala suchý šampón, ale detský púder. Jej postava nikdy nebola tučná, hoci dnes by ju tak niektorí ľudia určite označili. Bola žena “krv a mlieko” a veľmi jej to pristalo. Ani ona nezabúdala na cvičenie, aby sa cítila dobre.

https://www.instagram.com/p/BxYdOKWgUvi/

Prečítajte si tiež:

Ženské sexsymboly 90. rokov: Ich krása je neprehliadnuteľná aj dnes!

Zdroj: blesk.cz prozeny.blesk.cz  svetevity.sk  diva.aktuality.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií